reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Papatya Çayı

Zayıflama Papatya Çayı konusunu yazdır Papatya Çayı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 19:18:55 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 219 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


PAPATYA ÇAYININ FAYDALARI


Papatya çayının bilinen en belirgin özelliği sakinleştirici etkisinin olmasıdır. Vücuda belirgin bir rahatlık verir, ağrılarımızı dindirir. Papatya çayı bağırsaktaki gazları alır ve dinginlik verir. Papatyanın görüntüsü bile insana huzur vermeye yetiyor.

Papatya Çayı Tarifi : Gözümüze ve ruhumuza, ayrıca bedenende faydalı olan papatya çayından, bir tutam alıp bir bardak kaynamış suda 5 dakika haşlayıp, içmek zihnimizi açacak aynı zaman da kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Hiçbir bitkiyi kaynatamayacağımız gibi papatya çayını da aynı şekilde kaynatmak pek sağlıklı bir sonuç vermez. İsteğe bağlı olarak bir çay kaşığı bal ilave edilebilir. Günde bir veya iki bardak içilmesi uygundur.

Mide spazmlarına da faydalı olan bu muhteşem iksirimiz, ülseri tedavi edici ve gastrit rahatsızlıklarında yardımcıdır.Papatya çayının saç bakımında da kullanıldığı bilinmekte ve uygulanmaktadır.

Papatya Çayı Nasıl Yapılır?

Çok pahalı olan kozmetik ürünler yerine, artık tamamen bitkisel tedavilere ve uygulamalara yönelmekte olup, bu anlamda kendimiz için doğal ve sağlıklı olan tarafı seçiyoruz. En önemli olan mayıs ayı papatyası kurutmaktır. Daha sağlıklı olduğu ve faydasını daha çok gördüğümüz söylenir. İçine herhangi bir bitki karıştırmamıza gerek kalmadan, kaynatılıp hemen tüketilmesi makbuldür. Türkiye de çok faydalı türleri vardır ve zararlı olduğu görülmemiştir. Eğer kendimiz topluyorsak, gölgede kurutulmasına dikkat edelim. Güneşte zarar görüp faydalı özelliğini kaybedebilir.


Papatya Çayı başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 219 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Papatya Çayı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Papatya Çayı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.