reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Dulavra Otunun Faydaları

Zayıflama Dulavra Otunun Faydaları konusunu yazdır Dulavra Otunun Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 23-08-2011 tarihinde saat 15:26:42 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 70 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


DULAVRA OTU


Dulkan gömleği, hanım yaması, ulu avratotu, baldikeni (Anzer, ikizdere-Rize)

Papatyagillerin değerli, özel bir üyesiyim. İki yıllığım. Alt yapraklarım iri, bedenim sağlamdır. Kerevizi andırırım. Heybetli yapraklarımın üzerinde ufacık kalan, dikenli görünümlü, kırmızıyla mor arası çiçeklerim var. Minik birer göze benziyorlar. Bedenimin tepesinde toplanır çiçeklerim. Zaten ilk onlar çarpar gözünüze.

Derinlere inen, havucu andırır, siyahımsı kahverengi kabuklu, sert ve sağlam bir köküm var. Pek çok yerde yetişebilirim. Doğada yetişen beş türüm var. Sadece Avrupa ve Asya'da değil, Kuzey Amerika'da da (ki oraya sonradan götürülmüşüm) halk tıbbının vazgeçilmez
malzemelerindenim.

Kökümden yapılan çay kanı temizler, idrar söktürür, hazma ve terlemeye yardımcı olur, romatizma ve gut tedavisinde kullanılır, karaciğer ve böbrekle ilgili tedavilerde olumlu sonuç verir. Köklerim yüzde 5O'ye varan oranda «insülin» içerir, bu yüzden de geleneksel olarak diyabet tedavisinde kullanılırım.

Köklerime acılığını veren maddeler antibakteriyel olmamı sağlar. Aynı şekilde çiçek ve yapraklarım da aynı özellikleri barındırır. Egzama ve benzeri cilt sorunlarının tedavisinde harici kullanılırım. Tohumlarımdan boğaz ağrısı, böcek ve yılan ısırmasında, kabızlık ve gribal enfeksiyonlarda yararlanılır. Yapraklarımdan yapılan lapa yanık ve yaralarda rahatlatıcı ekti gösterir.
Dulavra Otunun Faydaları başlıklı bu makale 23-08-2011 tarihinden itibaren 70 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Dulavra Otunun Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Dulavra Otunun Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.