reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler

Zayıflama Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler konusunu yazdır Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Şifalı Bitkiler   
Bu makale 21-06-2009 tarihinde saat 02:52:18 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 19569 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Şifalı otlar ya da bitkisel ilaçlar, doğanın insanlara verdiği iyileştirme armağanıdırlar. Şifalı bitkilerle tedavi tarih boyunca dünyamızın tüm kültürleri tarafından iyileştirme amaçlı kullanılmıştır.

Son 200 yıldır ilaçların yaygınlaşmasıyla, şifalı bitkilerle ve bitkisel tedavilerle olan derin bağlantımızı koparıp, doğa ile uyum içinde olmanın doğal sonucu olan sağlıklı dengemizi de kaybettik.

Bitkilerle tedavi konusuna girmeden önce, bugünkü genel sağlık anlayışına kısaca bakmakta yarar var. Bu bizim bitkilerle şifa olanaklarını daha net olarak değerlendirmemize yardımcı olabilir.

 

Sağlıklı Yaşamda Geleneksel İlaçların Rolü


Geleneksel ya da göreneksel tıbbın, sağlığa hastalığa yönelik bir yaklaşımı vardır. Daha sağlıklı olmak için bir hekimi nadiren ziyaret ederiz. Doktorumuza sadece sağlığımızı daha geliştirmek nedeniyle değil de, herhangi bir hastalık belirtisi olduğunda gideriz.

Bu nedenle, maalesef, günümüzün standart tıbbi yaklaşımı sağlık merkezli değildir. Sağlık problemlerin tanısında ileri teknoloji ürünü araçlar ve hastalık belirtileri ile savaşacak çok miktarda sentetik kimyasal bileşimler bulunsa da, ideal sağlığa ulaşmada bunların yardımı çok az olmaktadır.

Bitkisel İlaçlarla Daha Bütünsel Bir Bakış


Şifalı otlar ya da şifalı bitki tedavisi insan bedenini kısmi olarak değil, bir bütün olarak tedavi etmekte olup, bedenin her bölümüne ayrı olarak yaklaşmaz. Hastalık, insan bedeninin tümündeki bir dengesizliğin sonucu olup, standart ilaçlarda bu tedavi, hastanın bedeninin hasta olan bölümüne yönelik olurken, bitkisel ilaçlarla bu tedavi bu yaklaşımın bütünsel doğasını ortaya koyar. Bu yaklaşım sadece hastalığa odaklanmaz. Hedef ideal sağlığı, esenliği yaratmak ve hastalıkların gelişmesini önlemektir.

Alternatif tıp içerisinde yer alan fitoterapi bitkisel tedavi yöntemleri anlamına gelir. Hastalıkların bitkisel tedavisi bu anlamda en eski sağlık sistemidir. Bugünde fitoterapi sağlığın korunması yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve de hastalıkların tedavisinde kullanılan alternatif tedavi yöntemleri arasında yer alan bir bölümdür.

Birçok sağlık uzmanı bizi doğal’ın “güvenli” anlamına gelmediği ve şifalı otların sağlığımız için potansiyel tehlikeleri konusunda uyarmaktadırlar. Bu elbette çok doğrudur.

“Doğal” olmaları, şifalı otları gelişigüzel kullanabileceğimiz anlamına gelmez. Bu maddelerin yararlılığına reçeteli bir ilaç kadar saygı duymalıyız. “Doğal”, akıllı kullanıldığında, bu otların insan vücudunda uyumlu bir şekilde etki gösterecek demektir. Şifalı otların, insanın kendi vücudunun iyileştirme gücünü güçlendirerek muhtemel hastalıkları önlemek ve var olanları da iyileştirmek için vücudumuza yardım etme becerileri vardır.

Riskten kurtulmak için, bitkisel ürünler ve şifalı otlar için bazı temel kullanım talimatlarına ihtiyacımız vardır. Bitkisel ilaçların geleneksel ilaçlardan daha güvenli olduklarını söylerken, bu ürünleri akıllıca kullanarak, potansiyel tuzaklara karşı önlemimizi almalıyız.

Şifalı Otlar ve Bitkisel Destek Ürünleri


Hayatınıza şifalı otları soktuğunuzda, onları doğal halleriyle ya da bitkisel karışım olarak kullanabiliriz. Sağlığınızı bitkisel destek ürünlerini seçerek de geliştirebilirsiniz.

Şifalı bitkileri herhangi bir şekilde kullanmak sağlığınız için yararlı olacaktır. Ne besinsel ne de bitkisel destekler sağlıklı beslenmenin yerini tutmazsa da, sağlıklı yaşam biçiminin bir parçası olarak kullanılan bitki özleri içeren besinsel destekler, sizi ideal sağlığa ulaşmaya bir adım daha yaklaştırır.

Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler başlıklı bu makale 21-06-2009 tarihinden itibaren 19569 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler

Sayfayı Paylaş:

Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler için yapılmış yorumlar.
şifalı bitkiler zayıflama
Yazan: aliye - Aydın
Puan:şifalı bitkiler zayıflama

"merhaba. ben zayıflamak için şifalı bitkiler arıyorum. acaba yardımcı olabilir misiniz?"
  
Bu yorum 15-09-2009 23:47:29 tarihinde yazılmıştır...

damar açıcı bitkiler neler
Yazan: asiye kader - İstanbul
Puan:damar açıcı bitkiler neler

"Damar açıcı bitkiler hakkında yorumlarınızı istiyorum"
  
Bu yorum 24-04-2010 17:28:24 tarihinde yazılmıştır...

Zayıflatan İzlanda Yosunu
Yazan: su - Ankara
Puan:Zayıflatan İzlanda Yosunu

" Zayıflamada Son Keşif !!!

İzlanda-Yosun Tableti %100 bitkisel ve doğal tabletleri kilo verme sürecini eşsiz formülasyonu ile sağlıklı bir şekilde tamamlamanızı ve kalıcı olmasını sağlar. İzlanda-Yosun Tableti Detoks etkisi ile, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve böylece toksinlerin vücudun yağ yakma sistemleri üzerindeki etkisi yok olur. Vücutta dehidrasyon (su kaybı) yaratmadan gerçekten kilo vermenize sağlar.

Türkiye'de Bir İlk !!!

İzlanda-Yosun Tableti içeriğinde sibutramin, efedrin vs. kimyasal madde içermeden yağ yakımında etkili %100 BİTKİSEL %100 DOĞAL olup test edilip onaylanmıştır. Diğerzayıflamaürünlerinden farklı olarak İzlanda Yosun Tableti vücutta Detoks etkisi yaratarak sizi toksinlerden arındırır. Vücudunuzu ve sindirim sistemi organlarınızı rahatlatır ve işlevselliklerini arttırır. Metaboost etkisi ile metabolizmanızın çalışmasını düzenler ve yağ yakma birimlerini harekete geçirir.

kaynak:http://www.samanyoluhaber.com/h_501705_zayiflatan-izlanda-yosunu-kapis-kapis-satiliyor.html"
  
Bu yorum 04-02-2011 04:16:10 tarihinde yazılmıştır...

hipotroit hastasıyım zayıflamak istiyorum
Yazan: Reyhan Küçükyıldız - İstanbul
Puan:hipotroit hastasıyım zayıflamak istiyorum

" Derya Hanım, ben 52 yaşında 1,48 boyunda hipotroit hastasıyım. Kilom 72 ve ben hayatımı fazla kilolardan kurtulmakla geçiriyorum. Öğretmen emeklisiyim. Sizin programınız ilgimi çekti. Bana gerçekten yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim."
  
Bu yorum 26-07-2011 10:06:23 tarihinde yazılmıştır...

Bitkisel İlaçlar Şifalı Bitkiler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.