reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Zayıflama Bitkisel Tedavi Yöntemleri konusunu yazdır Bitkisel Tedavi Yöntemleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Tamer Çevik   
Bu makale 19-07-2009 tarihinde saat 01:13:08 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1686 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bitkisel Tıp Hastalıkların bitkisel droglar yolu ile tedavi edilmesi bilimidir. Binlerce yıllık tecrübeye dayalı bu bilim dalı son yıllarda hızlı bir şekilde gelişmekte ve yoğun talep görmektedir. Özellikle modern tıbbın yeteriz kaldığı ve sentetik ilaçların yan etkilerinin çokluğu bitkisel tıbba olan ilgiyi arttırmıştır. Dünyada bir çok üniversitede bitkisel tıp konusunda çalışmalar yapılmaktadır Türkiye de profesör doktor Turan Baytop bu konuda eczacılık fakültesinde ciddi çalışmalar yapmış ve önemli eserler bırakmıştır. Türkiye deki bitki florasını zehirli bitkiler ve aromatik bitkiler olarak ayırmış ve eserlerinde tedavi yöntemlerine yer vererek bu konuya katkılarda bulunmuştur. Herbalist Bilal Ertem bitkisel droglarla tedavi konusunda yayınlanan makaleleri ile bu konuda yeni bir vizyon oluşturmuş bu konudaki çalışmalara öncülük etmiştir. Bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri kabul edilmiş bir gerçektir. Bu konuda bilinmesi gereken önemli bir kaç husus bulunmaktadır. Sentetik ilaçların etkileri hızlı ve spesifiktir bitkisel drogların etkileri daha uzun bir süreç gerektirir. Bitkisel drogların yan etkileri yok denecek kadar azdır. Bitkisel droglar koruyucu hekimliğin en önemli argümanlarıdır.
 
Kaynak: http://www.lokmanaktar.com

Bitkisel Tedavi Yöntemleri başlıklı bu makale 19-07-2009 tarihinden itibaren 1686 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bitkisel Tedavi Yöntemleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.