reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Şişkinlik Nasıl Giderilir?

Zayıflama Şişkinlik Nasıl Giderilir? konusunu yazdır Şişkinlik Nasıl Giderilir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 09-03-2010 tarihinde saat 00:21:26 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 6630 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Şişkinlik pek çok kadının korkulu rüyasıdır. Bir anda kilonuza kilo eklenebilir. Ödemi arttıran tek şey su ve tuz ilişkisi değildir.  İstediğimiz pantolonun içine girip, düz karnımızla abiye elbisemize yakışıyorken, bir anda her şey alt üstü olur. Bir zayıf, bir şişman görünmenize neden olan şişkinliğin pek çok sebebi vardır
 
 

Şişkinlik Neden Oluşur?

Regl döneminde değişen hormonlar sebebiyle, vücudun su tutması şişkinliğe neden olur. Regl bitene kadar 1,5 kilo fazla tartılabilirsiniz. Vücudunuz giren sıvı miktarıyla, atılan sıvı miktarı arasında denge yoksa, ödem oluşur.

Sindirim sisteminde sıkışıp kalan gazlar, karın bölgesindeki görünümü bozar. Gıda tahammülsüzlükleri, ödemin sebeplerinden biridir. Kabızlık, çok hızlı yemek, haşlanmış fasulye gibi gaz yapıcı gıdalar, şişkinliğe sebep olabilir.

Ayrıca hareketsizlik, iklim ve ısı değişikliği, lodos, bazı hastalıklar, ilaçlar, stres, dağ sporları gibi faktörler de ödeme neden olur. Ödemin altında, ciddi sağlık sorunları olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Şişkinlik Nasıl Giderilir?


 • Pirinç ve yulaf gibi besinlere yönelin. Kahvaltıda mısır gevreği yerine kepekli olanı tercih edin. Meyveli yoğurt iyi bir seçimdir.
 • Bol meyve ve sebze tüketin. Bol su için. Kabızlığı önleyin.
 • İhtiyaç hissettiğinizde mutlaka tuvalete gidin. Direnmek, sindirim sistemini tıkar.
 • Probiyotik besinlere yönelin. Probiyotik, besin tamamlayıcısı olarak eczaneden de alınabilir. Doğal yolu ise, yoğurt yemek veya yoğurtlu içecekler tüketmektir.
 • Potasyum, bedeninizin sıvı dengesini düzeltmede son derece faydalıdır. Elma, armut ve kayısı gibi meyveler, potasyum açısından çok zengindir.
 • Alkolden ve tuzdan uzak durun. Bu iki madde de vücudun ödem yapmasına yataklık eder.
 • Maydanoz, kereviz, soğan, sarımsak, patlıcan gibi gıdaları bol bol tüketin.
 • Çay, iyi bir idrar söktürücüdür.
 
Kaynak: msn

Şişkinlik Nasıl Giderilir? başlıklı bu makale 09-03-2010 tarihinden itibaren 6630 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Şişkinlik Nasıl Giderilir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Şişkinlik Nasıl Giderilir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.