reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Şeker Hastalığından Korunma

Zayıflama Şeker Hastalığından Korunma konusunu yazdır Şeker Hastalığından Korunma konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 13:23:59 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 192 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Şeker hastalarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Eskisinden daha sık görülmeye başlanan şeker hastalığı (diyabet) giderek bozulan beslenme alışkanlıkları ile de ilgili. Kendinizi ve sevdiklerinizi şeker hastalığından (diyabet) korumak için beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerekiyor.

İşlenmemiş Karbonhidrat


Şeker hastalığı (diyabet) riskinizi azaltmak ve zayıflamak için karbonhidrat tüketimini tamamen kesmeniz gerekmiyor. Bunun yerine doğru tip karbonhidrat tüketerek diyabet riskini azaltabilirsiniz.

Beyaz ekmek ve pirinç gibi gıdalar yerine fasulye, mercimek, nohut gibi işlenmemiş karbonhidratlı yiyecekleri tercih edin.

İşlenmemiş karbonhidrat yalnızca şeker hastalığı riskinizi azaltmıyor, aynı zamanda kan şekerinizi dengede tutarak uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Ayrıca kan şekerinizi dengede tutan işlenmiş karbonhidratlı yiyecekler aniden bastıran acıkma krizlerini önlüyor.

Uyku


Yapılan araştırmalara göre 5 saat veya daha az uyuyan insanların şeker hastalığı riski daha fazla uyuyanlara kıyasla 2 kat daha fazla. Uykusuzluk iştahı arttırıyor ve insülin hassasiyetini azaltıyor. Bu 2 faktör birleşince şeker hastalığı için iyi bir zemin hazırlanmış oluyor.

Akdenizliler Gibi Beslenin


British Medical Journal’
ın yaptığı araştırmaya göre Akdenizliler gibi beslenerek diyabet riskinizi %83 düşürebilirsiniz. Aile geçmişinizde diyabete sık rastlansa da bu rakam değişmiyor. Bunun nedenlerinden bir tanesi zeytinyağı. İçinde güçlü antioksidanlar bulunan zeytinyağı birçok hastalığı önleyici nitelikte. Katı yağ yerine mümkün olduğunca zeytinyağı kullanmaya çalışın.


Şeker Hastalığından Korunma başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 192 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Şeker Hastalığından Korunma

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Şeker Hastalığından Korunma Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.