reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu

Zayıflama İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu konusunu yazdır İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 20-05-2010 tarihinde saat 12:03:33 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2059 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Glokom; Halk arasında bilinen adıyla “Göz Tansiyonu” milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır.

Tedavi edilmediğinde görme kaybına sebep olabilir. Glokom rahatsızlığında, gözün içindeki sıvı basıncı, görme yeteneği için gerekli olan göz sinirine zarar verecek düzeyde yüksektir.

40 yaşın üzerinde daha sık oluşan glokom genellikle yıllar içinde çok sinsi ilerler. Bu; en sık görülen glokom tipidir ve “Primer Açık Açılı Glokom” olarak adlandırılır. Bu süre içinde glokomlu kişilerin bir kısmında da hastalığa ait herhangi bir belirti görülmez.

Glokom, bir çok hasta tarafından ancak ileri dönemlerde ve belirgin görme kaybı ortaya çıktığında fark edilebilir. Glokomda görme kaybı oluşmasının ardından geri dönüş olmadığı için erken teşhis önemlidir. Normal göz muayenesinde tespit edilen anormal göz içi basıncı artışı hastalığın ilk belirtisi olabilir. Göz doktorun tarafından düzenli aralıklar ile yapılan muayeneler glokomun erken teşhis ve tedavisi için en iyi yoldur

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu göz tansiyonu problemi olanlar için domates suyu kürünü uygulamasını öneriyor.

Domates suyu kürü : 30 gün boyunca, içilecek bir bardak taze sıkılmış domates suyu göz tansiyonunun düşürülmesi için etkili olacaktır.

Ancak bu amaç ile kullanılacak domateslerin genetiği ile oynanmamış -hormonsuz olması şarttır. Bu amaçla domates suyunun içilmesi için en uygun zaman öğle yemeğinden bir saat öncesidir.

Domates kürünü, özellikle yaşlılığa bağlı makula dejenerasyonu şikayeti olanlar için de öneriyorum. Domates kürünü uygulayan orta yaş ve üzeri yaş grubundakiler görmelerinde oluşan güçlenmeyi belirgin bir biçimde fark edebileceklerdir.

İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu başlıklı bu makale 20-05-2010 tarihinden itibaren 2059 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu

Sayfayı Paylaş:

İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu için yapılmış yorumlar.
glokom hamilelik
Yazan: özlem yuzger - İstanbul
Puan:glokom hamilelik

"mrb ben şuan 4 aylık hamileyım ve bende glokom var hamılelık suresınde damlayı kullanmıyorum sorun olurmu çok kafama takıyorum cevap verırsenız sevınırım tşk"
  
Bu yorum 21-05-2010 22:38:05 tarihinde yazılmıştır...

İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.