reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Çölyak Hastaları İçin Pasta Tarifleri

Zayıflama Çölyak Hastaları İçin Pasta Tarifleri konusunu yazdır Çölyak Hastaları İçin Pasta Tarifleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 03-08-2011 tarihinde saat 14:02:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 201 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Özsüt tarafından yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda buğday unu yerine glutensiz un kullanılarak üretilen Karaorman pastaları, sipariş üzerine hazırlanıyor. Özsüt, glutensiz pasta üretimindeki çalışmalarından dolayı Ankara Çölyak Derneği'nden teşekkür plaketi aldı.

MUZLU, KROKANLI


Karaorman pastası
nın muz, vişne, krokan ve frambuaz çeşitlerini çölyak hastaları için özel olarak üreten Özsüt, bu lezzetlerde buğday unu yerine glutensiz un kullanıyor. Gluten içermeyen pastalar, 2 gün önceden sipariş verilerek Özsüt şubelerinden temin edilebiliyor.

75 KİŞİDEN BİRİ ÇÖLYAKLI


Türkiye'de her 75 kişiden birinde görülen çölyak hastalığı, ince bağırsak alerjisi olma özelliği taşıyor. Tek tedavi yöntemi gluten içermeyen gıdaları tüketmek. Buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tahıllarda bulunan glutene karşı alerjisi olan çölyak hastalarının bu ürünlerin kullandığı pasta, makarna, bisküvi, börek ve ekmek gibi gıdalardan hayatları boyunca uzak durmaları gerekiyor. Mısır unu, pirinç unu, soya unu ve patates unu gibi maddelerin kullanıldığı gıdalar ise gluten içermediği için çölyak hastaları tarafından güvenle tüketilebiliyor.
Çölyak Hastaları İçin Pasta Tarifleri başlıklı bu makale 03-08-2011 tarihinden itibaren 201 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Çölyak Hastaları İçin Pasta Tarifleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Çölyak Hastaları İçin Pasta Tarifleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.