reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir?

Zayıflama Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir? konusunu yazdır Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:48:01 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 201 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yüksek tansiyonhastasıysanız beslenmenize dikkat ederek tansiyonunuzu düşürebilirsiniz. Öncelikle makarna, ekmek, patates, pirinç gibi vücudunuzda şekere döüneş yiyecekleri tüketmeyin. Ayrıca fruktoz uzak durmanız gereken besinler arasında. Bu yüzden birçok meyveden vazgeçmeniz gerekiyor.

Bezelye

Bezelye bol miktarda vitamin ve lif içerir ve yüksek tansiyona iyi gelir.

Domates

Domatese rengini veren likopen çok güçlü bir antioksidandır. Likopen kanser riskini azaltmaktan yüksek tansiyona kadar birçok faydalı etkiye sahiptir.

Kabak

Kabak içerdiği yüksek miktarda lif ile kötü kolesterol seviyenizi azaltır ve yüksek tansiyona iyi gelir. Ayrıca bol miktarda Beta karoten, A Vitamini içerir.

Muz

Muz yüksek miktarda potasyum içerir. Bu sayede vücuttaki fazla sodyumun atılmasını sağlayarak yüksek tansiyona iyi gelir.

Kayısı

Kayısı da muz gibi bol miktarda potasyum içerir ve fazla sodyumun atılmasını sağlar. Ayrıca yüksek oranda lif içeren bir mevye olduğu için yüksek tansiyon riskini azaltır.

Kavun

Kavun bol miktarda potasyum içeren diğer bir mevye. Kavun bu sayede vücudunuzdaki biriken sodyumun atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca bol miktarda beta karoten içeren kavun yüksek tansiyona karşı oldukça etkilidir.Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir? başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 201 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yüksek Tansiyona Ne iyi Gelir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.