reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yüksek Tansiyon Belirtileri

Zayıflama Yüksek Tansiyon Belirtileri konusunu yazdır Yüksek Tansiyon Belirtileri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 05-09-2011 tarihinde saat 16:43:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 51 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yüksek Tansiyon Dünya Sağlık Örgütü’ne ve gerçekleştirilen birtakım bilimsel çalışmalara göre yüksek tansiyonun sınırı insanın yaşına bağlı olarak değişmektedir. Normal olarak orta yaşlı insanların büyük tansiyonunun en çok 160 mmhg ve küçük tansiyonunun ise en çok 85 mmhg olması gerekmektedir. Eğer kişi yorgun değilken tekrar edilen ölçümler sonucunda sürekli verilen değerlerden daha büyük değerler ölçülüyorsa, kişide yüksek tansiyonun olduğunu söyleyebiliriz. Kişide genellikle herhangi bir belirti göstermeyen yüksek tansiyonun nedenleri mutlaka araştırılmalıdır ve terapisi sağlanmalıdır. İyileşme uzun vadede mümkündür. Fazla kilolar, böbrek işlevlerinde bozukluk, hormonal hastalıklar ve kalp rahatsızlıkları yüksek tansiyonun önemli nedenlerindendir.

Yüksek Tansiyonun İşaretleri:


Baş ağrıları, kişinin başının dönmesi, mide bulantıları kulak çınlaması, burnun kanaması, kalp ağrıları yüksek tansiyonun işaretleridir.

Yüksek tansiyon nasıl tedavi edilir?


Yüksek tansiyon rahatsızlığınız varsa korkmayın, bu rahatsızlığınızın çareleri günümüzde mevcuttur. Fazla kiloların atılması, alkol ve sigaranın bırakılması en önemli tedavi yöntemleridir. Fazla kiloların atılması durumunda tansiyon hala aynıysa ilaçla tedavi yöntemine geçilir. İlaç tedavisi sırasında rahatsızlığınız sona erse bile doktorunuzun bilgisi dışında ilaçlarını bırakmamanız gerekmektedir. Genelde yüksek tansiyon diyet tedavisiyle giderilmeye çalışılmaktadır ancak eğer tansiyon çok yüksekse ve vücudun kimyasal ve yapısal hastalıklarından ileri geliyorsa hem diyet hem de ilaçla tedavi şekli eşzamanlı uygulanır. Kesin bir tedavi şekli ve nedeni bilinmeyen yüksek tansiyonun önüne geçmek ancak ömür boyu gerektiği gibi beslenmekle mümkündür. Eğer yüksek tansiyonun fazla kilodan ileri geldiği tespit edilmişse en faydalı olacak terapi şekli hastanın kilo vermesi olacaktır. İlaç tedavisi verilen fazla kilolu hastaların ilacın etkisini arttırabilmeleri için yine kilo vermeleri gerekmektedir. Damarların sertliği, beyin kanaması gibi önemli rahatsızlıkların en önemli nedeni tansiyondur.
Yüksek Tansiyon Belirtileri başlıklı bu makale 05-09-2011 tarihinden itibaren 51 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yüksek Tansiyon Belirtileri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yüksek Tansiyon Belirtileri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.