reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yazın Nasıl Beslenmeliyiz?

Zayıflama Yazın Nasıl Beslenmeliyiz? konusunu yazdır Yazın Nasıl Beslenmeliyiz? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 16:07:27 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 76 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Aşırı sıcak havalarda sıvı kaybı çok olur. Sıvı kaybını engellemek için nasıl beslenmek gerekir? Yazın sıcaklarda yeterli miktarda sıvı tüketmek gereklidir. Çünkü aşırı sıcaklarda vücut sıvı ihtiyacı duyar bu ihtiyaç artış gösterir. Sıvı ihtiyacını karşılamak için yeterli miktarda sıvı alınmalı. Aksi takdirde bir takım rahatsızlıklarla karşılaşılabilir. Beslenme tarzı sık ve az şekilde olmalıdır. Diyet yaparkende bu kural geçerlidir. Yaz mevsiminde terleme çok olduğu için su tüketimini arttırmak gerekir. Günlük 2,5 – 3 litre su içilmelidir. Ayrıca vücuttan terleme ile birlikte su yanında potasyum, sodyum gibi minerallerde vücuttan atılır. Bu da vücutta yorgunluğa, halsizliğe, sindirim sisteminde dolaşım bozukluğuna ve nabızda zayıflığa neden olabilir. Bu tür rahatsızlıkların önüne geçmek için hafif ve sulu yiyecekler tüketmek faydalı olacaktır.

Yaz aylarında beslenme; Yazın vücutta vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için sebze ve meyve alımına özen gösterilmeli. Günlük enaz 1 porsiyon tüketmek gereklidir. Özellikle antioksidan içeren meyveler bol miktarda tüketilmelidir. Bu besinleri tüketerek vücudunuz zinde kalır.


Yazın Nasıl Beslenmeliyiz? başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 76 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yazın Nasıl Beslenmeliyiz?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yazın Nasıl Beslenmeliyiz? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.