reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yalancı Gebelik

Zayıflama Yalancı Gebelik konusunu yazdır Yalancı Gebelik konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 05-09-2011 tarihinde saat 11:42:08 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 42 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hamilelik testleriyle, umma denilen psikolojik yani yalancı gebelik sayısı eskiye oranla günümüzde oldukça azaldı.Yalancı gebelik, diğer adıyla psikolojik gebelik, aslında hamile olmayan bir bayanın hamile olduğuna inanması ve bunun sonucunda bulantı, karnın büyümesi, kusma gibi bulgular yaşaması biçiminde tanımlanıyor. Bu durum, aslında psikolojik bir bozukluğun yani hastalığın fiziksel olarak dışa vurumudur. İnsanın beyinsel olarak hamile olduğuna inanması sonucunda, gerçekten de gebeliğin yukarıda saydığımız belirtileri aynen ortaya çıkabiliyor.

Gebeliği çağrıştıran bulgular nelerdir?

Yalancı gebelik aslında insanlık tarihi açısından yeni değildir ve çok eski dönemlerden beri varlığı bilinmektedir.En çok görülen belirtiler çok az adet görme ya da hiç adet görmeme, karında şişme ve göğüslerdeki büyümelerdir. Kimi zaman bu saydığımız belirtilere bulantı ve kusma da eklenmektedir. Tüm bunlara rağmen muayene esnasında rahimde büyüme görülmez. Karın, çoğunlukla gergindir ve karında gaz birikmesi mevcuttur. Hasta bayanlarca hissedilen ve çocuk hareketleri olarak algılanan hareketler, aslında bağırsak hareketleri veya karın kaslarının istemsiz kasılmalarıdır. Bebeğin kalp atışları olarak hissedilen durum ise, aslında kendini gebe zanneden bayanın heyecanlanması sonucu tansiyon artışıdır diyebiliriz.
Yalancı Gebelik başlıklı bu makale 05-09-2011 tarihinden itibaren 42 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yalancı Gebelik

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yalancı Gebelik Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.