reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yağ Depolama

Zayıflama Yağ Depolama konusunu yazdır Yağ Depolama konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-08-2011 tarihinde saat 16:40:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 130 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Obezitenin, uzun süre yemek bulamadıkları için vücutlarındaki yağı depolamaya kodlanan mağara adamlarından geldiği ve genetik olduğu iddia edildi. Malawi Üniversitesi nin araştırmasında, evrimsel nedenlerle yağlı yiyeceklere karşı insanlarda doğal bir eğilim olduğu bulundu. Uzmanlar, yiyecek sıkıntısı yaşanan eski dönemlerde, insan vücudunun yağ depolamak üzere evrimleştiğini, bugün de genlerimizde kalan bu özellik yüzünden obezitenin ciddi bir sorun olduğunu söyledi.

Araştırmacılar, açken özellikle şekerli, tuzlu ve yağ yapıcı yiyeceklerin cezbedici olduğunu, bunun nedeninin de yiyecek bulmanın zor olduğu eski zamanlarda, insan vücudunun yağları depolamak üzere adapte olması olduğunu söyledi. Araştırmayı yorumlayan İngiliz Diyetetik Derneği sözcüsü Amanda Wynne, günümüzde kıtlık gibi bir sorun olmamasına rağmen, genlerimizin yeni koşullara uymakta geciktiğini söyleyerek, Bugünlerde yağ depolamaya ihtiyacımız yok, ancak genlerimizden gelen bu özellik yüzünden toplumumuzda obezite oranı bu kadar yüksek dedi.

Malawi Üniversitesi nden
Yp Zverev in 16 kişi üzerinde yaptığı araştırmada, açken tat alma duyusunun daha hassas olduğu, özellikle şekerli ve tuzlu yiyeceklere duyarlılığın arttığı bulundu. Acı yiyecekler için böyle bir duyarlılığın söz konusu olmadığını bulan araştırmacılar, bunun nedeninin vücudun zehirli maddelere karşı kendini koruma özelliği olduğunu söyledi.

Yüksek kolesterole sebze iyi gelir Toronto Üniversitesi nden Cyrill Kendall, Miami
deki Amerikan Kalp Birliği Kongresi nde yaptığı açıklamada, özellikle bamya, fasulye, patlıcan ve soyanın başlı başına kolesterole karşı etkili olduğunu ifade etti. Kendall bunlara ek olarak listede domates, bezelye, kırmızı biber, soğan, kabak gibi sebzelere de yer vermek gerektiğini belirtti. Uzman, Proteinin, hayvansal yağlar yerine tahıllardan alınmasını içeren bir beslenme sistemi kolesterolü kontrol eder. Sebzenin yanı sıra antioksidan içerdiği için meyveler de aynı işlevi görür. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenme kolesterolle birlikte tansiyon ve şekeri de kontrol altına alır dedi.


Yağ Depolama başlıklı bu makale 10-08-2011 tarihinden itibaren 130 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yağ Depolama

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yağ Depolama Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.