reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Vücut Yağ İndeksi

Zayıflama Vücut Yağ İndeksi konusunu yazdır Vücut Yağ İndeksi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 16-07-2011 tarihinde saat 19:38:25 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 224 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Vücudumuz yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için enerjiye ihtiyaç duyar.
Vücudumuz, bu enerjiyi besinlerden alır.Vücut, ihtiyacı olanı enerji elde etmekte kullanır, enerjiden arda kalan kaloriler vücutta yağ olarak depolanır.

Vücuttaki yağlanma şeker hastalığı, damar tıkanıklığı ve yüksek tansiyona sebep olur.Eğer zayıflamanın yemek yememek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Birçok insan zayıflamayı yemeklerden mahrum kalmak olarak görür; ama hatalar zinciri işte burada başlar.İlk başta zayıflamak diye bir şey olmadığını bilin.Sağlıklı beslenme vardır, zayıflama yoktur.Eğer sağlıklı beslenilseydi, aşırı yağlanmadan dolayı damar tıkanıklığı, yüksek tansiyon gibi hastalıklar ortaya çıkmazdı.Bir diğer hata insanların yemek yemeden zayıflamaya çalışması.

Eğer öğün atlarsanız ve vücudunuzun ihtiyacı olandan daha az enerji alırsanız, vücut bu sefer besinleri enerjiye dönüştüremez.Enerjiye dönüştüremediği için yağsız vücut dokusunu kullanmaya başlar.Siz bunu ilk önce zayıflama olarak görürsünüz; ama vücudunuz yavaş yavaş sağlığını kaybetmeye başlar.

İşte olaylar zinciri yine başladığı çelişkiye burada geri döner.Önemli olan kelime “sağlık“.Sağlıklı beslenmek, vücudun tam olarak ihtiyacı olanı alıp enerjiye çevirmesidir.Bu gerçekleştiği takdirde hem siz hem de vücudunuz rahat eder.

Vücudumuz yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için enerjiye ihtiyaç duyar.Vücudumuz, bu enerjiyi besinlerden alır.Vücut, ihtiyacı olanı enerji elde etmekte kullanır, enerjiden arda kalan kaloriler vücutta yağ olarak depolanır.Vücuttaki yağlanma şeker hastalığı, damar tıkanıklığı ve yüksek tansiyona sebep olur.Eğer zayıflamanın yemek yememek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Birçok insan zayıflamayı yemeklerden mahrum kalmak olarak görür; ama hatalar zinciri işte burada başlar.İlk başta zayıflamak diye bir şey olmadığını bilin.

Sağlıklı beslenme vardır, zayıflama yoktur.Eğer sağlıklı beslenilseydi, aşırı yağlanmadan dolayı damar tıkanıklığı, yüksek tansiyon gibi hastalıklar ortaya çıkmazdı.Bir diğer hata insanların yemek yemeden zayıflamaya çalışması.Eğer öğün atlarsanız ve vücudunuzun ihtiyacı olandan daha az enerji alırsanız, vücut bu sefer besinleri enerjiye dönüştüremez.Enerjiye dönüştüremediği için yağsız vücut dokusunu kullanmaya başlar.Siz bunu ilk önce zayıflama olarak görürsünüz; ama vücudunuz yavaş yavaş sağlığını kaybetmeye başlar.

İşte olaylar zinciri yine başladığı çelişkiye burada geri döner.Önemli olan kelime “sağlık”.Sağlıklı beslenmek, vücudun tam olarak ihtiyacı olanı alıp enerjiye çevirmesidir.Bu gerçekleştiği takdirde hem siz hem de vücudunuz rahat eder.


Vücut Yağ İndeksi başlıklı bu makale 16-07-2011 tarihinden itibaren 224 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Vücut Yağ İndeksi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Vücut Yağ İndeksi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.