reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Vertigo Tedavisi

Zayıflama Vertigo Tedavisi konusunu yazdır Vertigo Tedavisi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-07-2011 tarihinde saat 16:49:57 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 187 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Üzerinde Çalışılmış Homeopatik Çareler

1 .Amber(Ambra grisea), Konium(Conium), Petroleumm ve Cocculus(bir bitki)’u içeren Homeopatik Çare
2. Cocculus
3.Conium

İlaç halinde satılan homeopatik çarenin belirli bir bileşiminin vertigonun standart tedavisi kadar etkili olduğunu bulmuştur. Bu araştırma Meniere hastalığı ve pozisyonel vertigoyu da içeren akut ve kronik vertigonun birçok çeşidine sahip 105 insanı izlemiştir. Homeopatik tedavi Ambra grisea, Conium, Petroleumm, ve Cocculus kapsamında olanları kullanır. Tedavi vertigo semptomları için Avrupa’da yaygın olarak kullanılan bir antihistamin olan betahistin hidrokloride karşı test edilmiştir. Tedavinin başarısını değerlendirmek için, araştırmacılar katılımcıların vertigo nöbetlerinin sıklığını, süresini ve kendilerinin bildirdiği yoğunluğu kaydetmişlerdir. Sonuçlar homeopatik karışımın tedavi sürecinin 6 ayı boyunca antihistamin kadar etkili olduğunu göstermiştir. Ne yazık ki bu sonuçlar göründükleri kadar anlamlı değildir; betahistin vertigo için az bir miktarda etkili olabilir, çünkü bu çalışmada hiçbir plasebo grubu yoktu, bu ilaç grubunda plasebo tedavisinde görülebilecek yarardan daha farklı bir fayda görülmeme ihtimali vardır.

Diğer bir araştırma bu çarenin vertigo için ginkgo bitkisi kadar etkili olduğunu bulmuştur. Bununla birlikte ginkgo bitkisinin bu amaç için tek başına etkili olduğu kanıtlanmadığı için bu sonuçlar da neredeyse hiçbir şey ifade etmemektedir.


Vertigo Tedavisi başlıklı bu makale 08-07-2011 tarihinden itibaren 187 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Vertigo Tedavisi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Vertigo Tedavisi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.