reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Vertigo Nedir?

Zayıflama Vertigo Nedir? konusunu yazdır Vertigo Nedir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-07-2011 tarihinde saat 16:46:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 217 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Vertigo dünyanın senin etrafında dönüyormuş gibi göründüğü bir tür baş dönmesidir. Bu semptomlar genelde kendi ekseninde hızlı bir şekilde döndüğünde ve sonra durduğunda meydana gelir. Genellikle vertigo mide bulantısı ve denge kaybıyla birlikte olur. Vertigo hemen geçebilir ya da saatlerce veya günlerce sürebilir.

Vertigonun, hareket hastalığı, iç kulakta enfeksiyon, görme problemleri, kafa yaralanması, beyine yetersiz kan sağlanması ve beyin tümörü gibi birçok nedeni vardır. Benign paroksismal pozisyonel vertigo diye adlandırılan bir durum bazı baş pozisyonlarından tetiklenen vertigonun nöbetlerini içerir; bunun nedeninin iç kulaktaki kalsiyum birikimi olduğu düşünülmektedir. Diğer bir durum olan Meniere hastalığı genellikle kulaklarda çınlama ve ilerleyen sağırlıkla birlikte mide bulantısı ve kusmaya da sebep olan vertigonun birden ve yoğun nöbeti olarak sınıflandırılır. Nedeni bilinmemektedir.


Vertigo Nedir? başlıklı bu makale 08-07-2011 tarihinden itibaren 217 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Vertigo Nedir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Vertigo Nedir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.