reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Varisten Korunma Yolları

Zayıflama Varisten Korunma Yolları konusunu yazdır Varisten Korunma Yolları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 28-07-2011 tarihinde saat 14:35:58 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 151 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kadınlar varisten korunmak için hareketsiz kalmamalı  

 Sürekli ayakta kalmak ya da uzun süre oturmak varise yol açıyor. Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutasim Süngün, hareketsizliğin, varisi tetikleyen en büyük etken olduğunu, özellikle kadınların fazla oturmaması veya sürekli ayakta kalmaması gerektiğini söyledi.
 
Türkiye'de her 4 kadından birinde varis olduğunu ifade eden Prof. Dr. Süngün, "Hormonal etkenlerin yanında, gebelikler ve uzun süre kullanılan doğum kontrol ilaçları kadınlarda varise neden oluyor. Varisle uğraşmak istemeyen kadınların oturmak yerine hareket etmesi gerekli." dedi. Kadınlara yürüyüş yapmayı öneren Süngün, sıcak su ve güneş banyolarının rahatsızlığı çoğalttığını kaydetti.
Varisten Korunma Yolları başlıklı bu makale 28-07-2011 tarihinden itibaren 151 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Varisten Korunma Yolları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Varisten Korunma Yolları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.