reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Varis Çorabı

Zayıflama Varis Çorabı konusunu yazdır Varis Çorabı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 15:59:53 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 32 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Varis nedir?

 

Varis rahatsızlığı bacaklarda bulunan toplar damarların düzensiz ve biçimsiz olarak ilerlemesi ve genişlemesi sonucunda bu bölgede meydana gelen kan göllenmesidir. Varis ağrılara, kramplara neden olabilir. Aycıca cilt bakımı açısından da hiç hoş olmayan görüntüsünden dolayı psikolojik olarak etkiler. Varis çorabı varis hastalığını tam olarak tedavi etmez, rahatsızlıktan dolayı oluşan ağrıları hafifletmede ve hastalığın ilerlemesinde faydalıdır.

Varis çorabı nedir?

 

Varis çorabı esnek yapıda sıkı ve uzun bir çoraptır. Varis çorapları ayak çevresinde yüksek, yukarı kısımlarda ise daha hafif baskı oluşturarak kan dolaşımına yardımcı olur.

Varis çorapları düzgün kullanılırsa bacaklarda şişliğe, ağrıya engel olur. Özellikle ayakta dururken kanın aşağıdan yukarıya akımını sağlar. Varis çorapları varise karşı nasıl etkili olur? Varis çorapları esnek ve sıkı yapısı olan elastiki maddeden yapılmıştır.  Varis çorabını ayak bölgesini daha sıkı sarar, baldır kısmını ise daha gevşek şekilde sarar. Böylece baldır kaslarını daimi olarak sıkılaştırır. Yürürken baldır kasları kasıldığında varis çorabı kanın kalbe pompalanmasına yardımcı olur. Kanın aşağı kısımlarda birikmesine, göllenmesine engel olur.


Varis Çorabı başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 32 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Varis Çorabı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Varis Çorabı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.