reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sırt Ağrısı

Zayıflama Sırt Ağrısı konusunu yazdır Sırt Ağrısı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-07-2011 tarihinde saat 12:42:21 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 173 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çalışma yaşındaki yetişkinlerin %60-80’i zaman içinde sırt ağrısından şikayetçi olurlar. Sırt ağrısı çok yaygındır ve çalışma performansını etkileyebilir ancak, akut ağrı krizleri hızla geçer, birkaç gün veya hafta içinde; en azından günlük aktiviteleri yapmaya başlayabilecek kadar. Çoğu kişi ağrılarına rağmen çalışmaya devam edebilir veya birkaç gün veya hafta içinde işine geri döner. Önlem almak ya da sorunu çözmek için, ağrı tamamen geçene kadar beklemeye gerek yoktur.

Sırt ağrısı, doktora gitmeyi gerektiren, işten izin aldıran ve uzun süreli iş kaybına neden olan, en yaygın Hareketsiz yaşamlar sürüyor olmamız, kısmen bunun sebeplerindendir. Araç kullanmak, bilgisayar başında hareketsiz oturmak, TV karşısında tembellik yapmak, sırt ağrısı riskini arttıran etmenlerdir. Elde yapılan ağır işler, aynı hareketi tekrarlamak, sırtı bükerek ağır kaldırmak, uzun süre tuhaf bir konumda ayakta dikilmek veya oturmak da sırt ağrılarına neden olabilir.

Bununla beraber sırt ağrılarının çoğu ciddi bir hastalıktan kaynaklanmaz ve kronik sakatlıkların bir çoğu da önlenebilir. Önlem almak ve hassaslığı en başından gidermeye çalışmak pek çok sıkıntıyı hafifleterek ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Egzersiz ve Kosmodisk Klasik Set gibi orijinal ve doğal yöntemler kullanan bir ürünle sırt ve bel ağrılarınızı hafifletmeniz mümkün.


Sırt Ağrısı başlıklı bu makale 08-07-2011 tarihinden itibaren 173 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sırt Ağrısı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sırt Ağrısı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.