reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer?

Zayıflama Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? konusunu yazdır Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 13-03-2010 tarihinde saat 01:27:33 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 5276 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sırt ağrıları kadınlar arasında çok yaygın. Kapasitenin üzerinde yapılan ağırlık egzersizleri, ağır taşıma ve tüm gün bilgisayar başında yanlış oturma bu ağrıların sebepleri arasındadır. Uzmanlar sırt ağrılarına karşı dönme egzersizini öneriyorlar. Bu ağrıların oluşmaması için önlem almak istiyorsanız hareketleri haftada bir ya da iki kez tekrarlayabilirsiniz.

  • Düz bir şekilde sırtüstü yere yatın, omuzlarınız da yere temas etsin.
  • 90 derecelik açıyla dizlerinizi kırın ve sonra bacaklarınızı sağ tarafa doğru olabildiğince yatırın.
  • Daha sonra bacaklarınızı açıp ileri doğru esnetin ve sırtınızın alt kısmının rahatladığını hissedin.
  • Bir dakika süreyle bacaklarınız açık şekilde bekledikten sonra aynı hareketi sol tarafa doğru tekrar edin. Hareketi üç set yapabilirsiniz.

Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? başlıklı bu makale 13-03-2010 tarihinden itibaren 5276 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer?

Sayfayı Paylaş:

Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? için yapılmış yorumlar.
sırt bel ağrısı
Yazan: hamit - Balıkesir
Puan:sırt bel ağrısı

"Romatoid artrit nedir ve Dermomed Romatoid artrit (RA) eklemlerde ağrı, tutukluk, şişlik ve fonksiyon kaybı yapan bir hastalıktır. Hastalık eklemlerin yanı sıra kemiklerde, akciğerlerde, deride, kalpte, kan damarları, vücudun birçok organında da bozukluğa yol açabilir. Kansızlık en sık rastlanan sistemik belirtisidir. Hastalık her yaş ve cinste görülmekle birlikte 20-45 yaş arası kadınlarda daha sık görülür. Hastalık kadınlarda erkeklere göre 3 kat daha sık görülür ve daha ağır seyreder. Elli yaşından sonra her iki cinste eşit görülür. Çocuklarda görülen RA’in özellikleri erişkin yaşta görülen RA’den daha farklıdır. Romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde kronik bel ağrılarında, kas iltihabı, adale romatizması, eklem kireçlenmesi, yumuşak doku hastalıklarında ve tendinit gibi omuz dirsekte oluşan eklem rahatsızlıklardan tamamlayıcı tedavi olarak kullanılacak niteliktedir Dermomed krem sağlık bakanlığı izinli olup tamamlayıcı tedavi edici özellikte olan tek üründür. Bu gibi ürünlerin ambalajında ruhsat numarası izin numarası paketleme izinlerine mutlaka bakılması gerekir. Dermomed kremin uygulanması çok basit hasta olunan bölgeye paket uygulama yapılarak Dermomed krem en az 1 mm sürülerek bir streç filmle sarılarak en az 15 dakika beklenilir daha sonra ılık su ile uygulanan bölge yıkanır. Dermomed kremin yanında hediye olarak verilen rahatlatıcı masaj kremi uygulanacak bölgeye sıkılarak masaj yaparak iyice yedirilir daha sonra Dermomed krem hastalıklı bölgeye uygulanır. Dermomed krem tamamen doğal bir madde olup içerisine aroma maddesi hiçbir katkı maddesi katılmamıştır. Dermomed krem içeriği organik ve biyolojik madde olup ülkemizde ve dünyada bilim insanlarının bilimsel yayınlarına konu olmuş sağlık amaçlı kullanımı uygunluk raporu alınmış bir üründür. Dermomed krem nöroloji ortopedi ve fizik tedavi uzmanları tarafında önerilmektedir ve bu uzmanlıklar tarafında kullanılmaktadır. Dermomed krem tüm izin ruhsat paketleme işlemleri kanunlar çerçevesinde piyasaya arzı yapılmış olup tüm analiz raporlarını almayı hak kazanmıştır. 7 den yetmişe "
  
Bu yorum 08-08-2010 12:31:15 tarihinde yazılmıştır...

sırt ağrısı ve baş dönmesi neyin belirtisi?
Yazan: banu saygıner - İzmir
Puan:sırt ağrısı ve baş dönmesi neyin belirtisi?

"merhaba annem 45 yasında dün dısarıya cıktığımızda aniden başı döndü ve ter boşalldı bu gun sabah kalktığındada sırtının çok ağrdığını söyledi... ne yapmam gerekıyor ??"
  
Bu yorum 10-09-2011 20:08:07 tarihinde yazılmıştır...

Sırt Ağrısı Nedenleri? Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.