reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sinir Otunun Faydaları

Zayıflama Sinir Otunun Faydaları konusunu yazdır Sinir Otunun Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 23-08-2011 tarihinde saat 14:47:49 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 38 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


SİNİROTU MÜSHİL ETKİSİ


SİNİROTU TOHUMLARININ kabukları, bağırsakta su alarak şişen müsilaj içeriyor. Bu da bağırsak hareketlerinin ve dışkılama miktarının artmasına yol açıyor. Plantago ovata kabızlıkta müshil, ishal durumunda drenaj etkisi yapıyor. Ayrıca hassas bağırsak sendromu şikayetlerini azaltıyor.

Çeşitli çalışmalar otsu bitkilerin etkisini ortaya koydu. Pek çok ülkede sağlık kuruluşları müzmin kabızlıklara karşı sinirotu öneriyor. Avrupa ilaç Dairesi (EMEA) de sinirotlarının faydalı olduğu görüşünde.

Muhtemelen sinirotlarının etkisi sadece kabızlığı gidermekten ibaret değil. Detaylı olarak belgelenmiş çeşitli araştırmalara göre sinirotu bileşenleri kolesterol seviyesini önemli ölçüde düşürdü. 2006'da sıçanlar üzerinde yapılan deneyler ise tohum kabuklarının kan şekerinin fazla yükselmesini engelleyebildiğini gösterdi. ABD Gıda ve ilaç Dairesine (FDA) göre «karnıyarık» otu (Plantago psyllium) tohumları koroner kalp rahatsızlıkları riskini azaltıyor.

Uygulama:  Kabızlıkta günde bir ila üç kez, bir iki çay kaşığı tohumu veya yarım çay kaşığı toz haline getirilmiş tohum kabuklarını bir bardak suda şişmeye bırakın. Biraz sıvıyla yutun. Tohumlar etkisini yavaş yavaş gösterecektir. Gün boyunca en az iki litre daha sıvı tüketin.

Riskler ve yan etkiler: 12 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir. Şişkinlik ve tokluk hissi yaratabilir. Yeterince sıvı tüketilmezse bağırsak tıkanması baş gösterebilir.

Sinir Otunun Faydaları başlıklı bu makale 23-08-2011 tarihinden itibaren 38 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sinir Otunun Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sinir Otunun Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.