reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sindirim Sorunu

Zayıflama Sindirim Sorunu konusunu yazdır Sindirim Sorunu konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:42:48 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 147 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Diyet yaparken beslenme alışkanlıklarınız bir anda değiştiği için sinidirim sorunları yaşayabilirsiniz. Genellikle diyet yapıyorum diye yanlış beslenen insanlar, ihtiyaç duydukları kadar lif tüketmedikleri için sindirim sorunu yaşar.

Doğru gıdaları seçerek sinidirm sorunlarınızı kısa sürede bitirebilirsiniz. Diyet yaparken sebze ve meyve gibi bol lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin.

Su: Sindirim sorunları yaşadığınız dönemlerde gün boyunca sık sık su için. Yanınızda ve masanızda sürekli bir su şişesi bulundurun. Düzenli olarak su için ve gün içinde hareketli olun. Tüm gün hareketsiz bir şekilde oturmaktan kaçının.

Karahindiba: Karahindiba bol miktarda C Vitamini içerir. Kanı temizleyen bu bitki bol miktarda lif içerir.

Keten tohumu: Keten tohumu
bağışıklık sistemini güçlendirirken kötü kolestrolu düşürür. Keten tohumu bol miktarda lif içerir ve bağırsakları çalıştırır. Sindirim sorunlarınıza iyi gelir.

Kayısı: Kayısı yüksek miktarda lif içerir. Sinirim sistemini hızlandıran kayısı bapırsakları çalıştırarak hazımsızlık ve şişkinliğe son verir.

Yoğurt: Yoğurt bol miktarda prebiyotik içerir. Bu yararlı bakteriler bağırsakları çalıştırır

Meyve:
Bunu da meyveleri kabuklarıyla yiyerek yapabilirsiniz. Ancak bazı meyveler kabızlığa neden olabilir.  Bu dönemlerde muz, elma ve ayva yemeyin. Erik, kayısı ve incir bağırsakları çalıştırır.Sindirim Sorunu başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 147 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sindirim Sorunu

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sindirim Sorunu Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.