reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigarayı Neden Bırakmalıyız?

Zayıflama Sigarayı Neden Bırakmalıyız? konusunu yazdır Sigarayı Neden Bırakmalıyız? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 04-11-2010 tarihinde saat 14:05:16 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 5529 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigarayı Neden Bırakmalıyız? Çünkü; Sigara içmenin kadınlarda daha fazla sağlık problemine yol açtığını belirten doktorlar, geçirilen ilk kalp krizinin ölüme neden olma ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladılar.

Hindistan'da Escorts Kalp Enstitisü ve Araştırma Merkezi'nden araştırmacılar, sigara içen kadınlar arasında bir dizi kalp krizi meydana geldiğini doğruladılar. Kadınların damarlarının erkeklerden daha küçük olmasından dolayı kadınlar arasında kalp hastalıklarının görüldüğünü söyleyen araştırmacılar, hatta ilk kez kalp krizi geçiren bir kadında ani ölüm meydana gelebileceğini kaydettiler.

Metro Hastanesi ve Kalp Enstitüsü'ndeki uzmanlar ise kadın içiciler arasındaki kalp komplikasyonu riskinin erkek içicilerden iki kat daha fazla olduğunu belirterek, genç yaşta sigara içmeye başlayan bir kadının kalp sorunlarıyla karşılaşma riskinin daha büyük olduğunu açıkladılar. Hamileliği süresince sigara içmeye devam eden kadınların bebeklerinde ani bebek ölümü ile ilerleyen yıllarda çocukta öğrenme bozukluğu ve dikkat eksikliği gibi sorunlar görüldüğü de vurgulanıyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün çalışmasına göre, Hindistan'da 10 kadından biri sigara içiyor ya da tütün çiğniyor. Raporda, gelişmekte olan ülkelerdeki kadınların yüzde 70'inin sigara içtiği tahmin edildiği açıklanıyor.

Çalışmada, kadınlarda sigara içmenin yarattığı zararlı etkiler şöyle belirtiliyor:

  • Sigara, kalp hastalığı ve felç riskini artırıyor.
  • Sigara, erken doğuma, düşük ağırlıklı bebeğe, düşüklere ve yeni doğan ölümlerine yol açıyor.
  • Sigara içen kadınların çocuklarında, daha fazla soğukalgınlığı, kulak ağrısı, solunum problemleri ve hastalıklar görülüyor.
  • Sigara, doğurganlığı etkiliyor.
  • Sigara içen kadınlar, osteoporozdan(kemik erimesi) daha fazla etkileniyor.
  • Sigara, kadınlarda erkeklerden daha fazla soluma sorununa neden oluyor.

Sigarayı Neden Bırakmalıyız? başlıklı bu makale 04-11-2010 tarihinden itibaren 5529 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigarayı Neden Bırakmalıyız?

Sayfayı Paylaş:

Sigarayı Neden Bırakmalıyız? için yapılmış yorumlar.
171 sigara bırakma hattı
Yazan: Barış kalkan - Muğla
Puan:171 sigara bırakma hattı

"171 sigara bırakma hattını arayın sigarayı bırakmak için güzel önerilerde bulunuyorlar psikolojik destek arayan varsa 171 sigara bırakma hattını mutlaka arasın"
  
Bu yorum 18-11-2010 02:34:59 tarihinde yazılmıştır...

Sigarayı Neden Bırakmalıyız? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.