reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Zayıflama Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir? konusunu yazdır Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 04-11-2010 tarihinde saat 10:39:30 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2823 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigarayı Kafada Bitirmek İçin, sigara içme isteğinin birçok uyaranın etkisiyle ortaya çıktığı vurgulandı. Bu nedenle sigarayı bırakmak isteyenlerin birkaç gün sigara içme davranışlarını takip etmeleri gerektiğine işaret edilen rehberde, bu işlemi, düzenleyecekleri bir çizelge yardımıyla daha kolay yapabilecekleri ifade edildi. Rehberde, sigarayı bıraktıktan sonra, içme isteği hissedildiği de hatırlatılarak, şu tavsiyelerde bulunuldu. 3-5 dakika süren içme isteği dalgaları geldiğinde yanınızda taşıdığınız, üzerine bırakma nedenlerinizi kaydettiğiniz kağıdı çıkartıp, zihninizi bırakma nedenlerinize yoğunlaştırın. Bulunduğunuz yer ve durumu değiştirin.

Sigarayı Kafada Bitirmek İçin, Dikkatinizi başka şeylere yöneltmeye çalışın, yerinizden kalkıp gezinin, meyve suyu ya da su için, bir arkadaşınızla birkaç dakika sohbet edin. Ellerinizi ve zihninizi meşgul edecek yeni uğraşlan bulun. Kolay ulaşılabilir bir yerde meyve ve sebze bulundurun. Sigara içme isteği duyduğunuzda ağzınızı bunlarla meşgul edin. Böylelikle hem vitamin ihtiyacınızı karşılamış, hem de kilo almayı engellemiş olursunuz. Sigara içme isteği uyandıracak arkadaş çevresi ve ortamlarından bir süre uzak kalmanız bırakma başarısını sürdürmenizde etkili olacaktır. Düzenli spora başlayın. Kaldırabileceğinizden fazla sorumluluk yüklenmekten kaçının. Günlük işlerinizi yaparken zamanınızı iyi kullanmaya çalışın. İşlerinizi son güne bırakmayın. Sizi strese sokabilecek kişilerden uzak durun ve her olayda mutlu olacak pozitif bir yön arayın. Kendinizi keşfedin, zayıf ve güçlü yönlerinizi gözden geçirin, güçlü olan yanlarınızı öne çıkarın ve bunlarla övünün. Bıraktıktan sonra geçen süre ne olursa olsun bir tek sigara bile içmeyi denemeyin.

Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir? başlıklı bu makale 04-11-2010 tarihinden itibaren 2823 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sayfayı Paylaş:

Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir? için yapılmış yorumlar.
cigarette
Yazan: UsTa Kurt - Nevşehir
Puan:cigarette

"benn bırakmaakk istedimm ama bnm sürekklii aklımaa geliiyooooo...!"
  
Bu yorum 16-11-2010 18:06:07 tarihinde yazılmıştır...

sigarayı neden neden bırakmalıyım?
Yazan: Tandoğan Demir - Ankara
Puan:sigarayı neden neden bırakmalıyım?

"Sigarayı Bırakmaya kararlıyım ama birşeylerın sebeb olması gerek. Biliyorum ki bu sebebler insanda olusan kandırıcı sebebtir. Nitekim insan kendınde bulamıyorsa bu sebebi farklı sebelere yoneliyor bende bu yüzden kendimi bu sigara bırakma tabletine yöneltıom ve sigarayı bırakmada kendıme sebep yaratmış oluyorum umarım hedefimde sorun cıkmaz.Şimdiden Tüm bırakmak isteyenlere tafsıyem bu olacak etkın bi sebe secmek olacak.."
  
Bu yorum 09-02-2011 08:34:48 tarihinde yazılmıştır...

SIGARA BIRAKTIKTAN SONRA
Yazan: reyhan küpeli - Yurt Dışı
Puan:SIGARA BIRAKTIKTAN SONRA

"ben sigarayi birakaLI IKI GUN OLDU SERSEM GIBIYIM HAYATTA EN COK SEVDIGIM BIRINI KAYBETMIS GIBIYIM HEP UYKU HALINDE YORGUN GÖZLERIM SANKI DUNYAYA HEP PUSLU BAKIYOMUS GIBI NE YAPMALIYIM BANA YARDIM EDIN BIRAKMAK ISTIYORUM HEMDE COKK IKI GUN SIKTIM DISIMI INSALLAH BASARACAGIM ""22SENEDIR ICIYORUM VEDE NEFRET EDIYORUM BANA YARDIM EDIN NE LER YAPMALI NELERLE OYALANMALIYIM"
  
Bu yorum 30-03-2011 20:29:11 tarihinde yazılmıştır...

Sigarayı Kafada Bitirmek İçin Ne Yapmak Gerekir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.