reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigarayı Bırakmanın Faydaları

Zayıflama Sigarayı Bırakmanın Faydaları konusunu yazdır Sigarayı Bırakmanın Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 04-11-2010 tarihinde saat 10:44:14 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2520 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigarayı Bırakmanın Faydaları saymakla bitmez. Sigaraya bırakan kişinin kalp, akciğer, solunum yolları hastalıkları ve kanserler gibi hastalık risklerinin bir anda azalacağına dikkat çekilen rehberde, bunun kişinin yaşam süresi ve kalitesini kendisinin belirlemesi anlamına geleceği ifade edildi. Sigara içmeyi 35 yaşından önce bırakanlarda erken ölüm riskinin hemen hemen yok olacağının altı çizilen rehberde, sigarayı bıraktıktan sonra vücutta meydana gelecek değişiklikler de şöyle sıralandı: 20 dakika sonra kan basıncı ve nabız normale döner, el ve ayaklarda kan dolaşımı düzelir. 8 saat sonra, kanda oksijen düzeyi normale döner, kalp krizi geçirme riski azalır. 24 saat sonra, vücut karbonmonoksitten arınır.

Sigarayı Bırakmanın Faydaları: 48 saat sonra, kanda nikotin düzeyi azalır, tat ve koku duyusu artar, peptik ülserli hastaların tedaviye verdiği cevap artar. 72 saat sonra, solunum yollarının gevşemesi sonucu nefes alıp verme rahatlar, solunum yolları fonksiyon görmeye başladığı için sekresyon miktarı artar. 2-12 hafta sonra, vücuttaki tüm dolaşım düzelir, solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riski azalır, yürürken yorulma ve tıkanma daha az görülür. 3-9 ay sonra öksürük, kısa aralıklarla nefes alıp verme ve hırıltılı ya da ıslık sesli soluk alıp verme gibi solunum yolu problemleri düzelir.

Sigarayı Bırakmanın Faydaları arasında Akciğer fonksiyonları yüzde 5-10 artar. Bir yıl sonra, koroner kalp hastalığı riski yarı yarıya azalır. 12-36 ay sonra mesane kanseri riski yüzde 50 azalır. 5 yıl sonra, kalp krizi geçirme riski ile yemek borusu ve ağız boşluğu kanseri riski yüzde 50 azalır. 10-15 yıl sonra, kalp krizi geçirme riski içmeyenlerle aynı seviyeye iner, akciğer kanseri riski içenlere oranla yüzde 50 azalır. Sigarayı Bırakmanın Faydaları, arasında bu alışkanlığından vazgeçmek istemeyenlerin de sigara içmeyen kişilerin temiz hava soluma haklarına saygı göstermeleri, çocukların önünde sigara içmemeleri ve gençlere ve çocuklara olumsuz model oluşturmamaları istendi.

Sigarayı Bırakmanın Faydaları başlıklı bu makale 04-11-2010 tarihinden itibaren 2520 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigarayı Bırakmanın Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Sigarayı Bırakmanın Faydaları için yapılmış yorumlar.
1 paket sigara kullanıyorum bana faydası olurmu
Yazan: yunus fındık - İstanbul
Puan:1 paket sigara kullanıyorum bana faydası olurmu

"ben bu ürünü almaı düşünüyorum yalnız güvenirliligi ne kadar 3 günde 1 paket sigara kullanıyorum bana faydası olurmu.bırakmak istiyorum olmuyor.bir indirim yapma imkanınız varmı . saygılar"
  
Bu yorum 12-12-2010 17:51:58 tarihinde yazılmıştır...

sigarayı bırakma
Yazan: haluk başardı - İstanbul
Puan:sigarayı bırakma

"günde bir paket sigara içmekteydim. Yeni çocuğum oldu .Radikal bir karar verip sigarayı aynı gün bıraktım. Daha öncede denemelerim olmuştu. Ancak bir haftadır sigara içmiyorum. Tamamen irade meselesi. İlk gün zorlanma oluyor. Ama beyinde ben işi bitirdiğimden atlattım. İlaç kullanmanızı ise tavsiye etmem. Yan etkileri çok kötü. Kalp sıkılması, bunalma, depresyon, baş ağrısıvs. İlaçta aldım ancak pişman olup kullanmaktan vazgeçtim. Şimdi onun parasını, günlük 5.5 Tl. yi çoçuklarıma ve evime harcıyorum. Sağlıla kalın"
  
Bu yorum 21-04-2011 13:41:58 tarihinde yazılmıştır...

Sigarayı Bırakmanın Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.