reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Zayıflama Sigarayı Bırakma Yöntemleri konusunu yazdır Sigarayı Bırakma Yöntemleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 27-10-2010 tarihinde saat 12:48:41 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 866 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Uzmanlar, sigara içen anneler yüzünden dünyada her yıl 350 bin bebeğin ölümüne, 84 milyar dolar maddi kayba neden olan sigaradan kurtulunması için pratik yöntemler öneriyor. Uzmanların önerdiği yöntemlerden bazıları şöyle:

Sağlığınızı “1” rakamıyla tanımlayın. Hayat boyunca elde edeceğiniz kazanımları, 1’in yanına “0” olarak ekleyin. Yıllar sonra elde edeceğiniz rakamdan sağlığınızı, yani “1”i çıkardığınızda, geriye sadece anlamsız sıfırlar kalır.

Canınız sigara içmek istediği zaman duş alın, sakız çiğneyin, kuruyemiş yiyin.

Karşı konulmaz şekilde sigara içmek istiyorsanız, 10 kere derin nefes alın. Son nefesinizi tutun ve yaktığınız bir kibriti üfleyerek söndürün. Ardından sönen kibriti, kül tablasına sigara söndürür gibi basın.

Rutin sigara içme zamanlarınızı bir sonraki zamana erteleyerek bir günde içtiğiniz ortalama sigara sayısını yarıya indirmiş olursunuz.

Sigara içmediğiniz için kendinizi gergin ve sinirli hissettiğiniz zamanlarda gözlerinizi kapatıp 10’dan geriye doğru sayın. Bu esnada doğayla başbaşa olduğunuzu, güneşin batışını izlediğinizi düşünerek rahatlayın.

Sigarayı Bırakma Yöntemleri başlıklı bu makale 27-10-2010 tarihinden itibaren 866 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sayfayı Paylaş:

Sigarayı Bırakma Yöntemleri için yapılmış yorumlar.
sigarayı bırakmanın yolu?
Yazan: HÜSEYİN DEĞİRMENCİ - İstanbul
Puan:sigarayı bırakmanın yolu?

"arkadaşlar sigarayı 48 gündür içmiyorum normalde günde 1 paket kesin bitiyodu.doktora gittim bana önce akılda bitir aynanın karşısına geç ben içmicam de içen insanlardan arkadaşlarından uzak dur pekmez iç keçi boynuzu ye dedi ve uyguladım bol bol portakal suyu içtim ve inandımdı bırakmak kolaymış sizde doğamızda bulunan ve çok ucuza alabilceğiniz yararlı yicekler ve içecekler için sigarayı bırakınca çok rahat hissetceksiniz kendinizi üstünüzden halsizlik kalkıyo uyku düzeniniz düzeliğo yüzünüze kan geliğo hayata daha iyi bakıyosnz şimdi sigaraya esir olmaktan kurtuldum sizde başarabilirsiniz yeterki beyinde bitirin."
  
Bu yorum 30-10-2010 00:23:02 tarihinde yazılmıştır...

Sigarayı Bırakma Yöntemleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.