reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigaraya Son Ver

Zayıflama Sigaraya Son Ver konusunu yazdır Sigaraya Son Ver konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Sigaraya Son   
Bu makale 06-08-2010 tarihinde saat 11:48:01 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2512 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


 • Sigaraya son vermek için, Kendinize inanın ve güvenin sigarayı bırakabileceğinize inanın.Hayatınızda daha önce başardığınız zor işleri düşünün sigarayı da bırakabileceğinizi düşünün.
 • Bu listeyi okuduktan sonra, Sigaraya son vermek için, önerileri kendinize uyarlayın ve sigarayı bırakmak için kendi planınızı yapın.
 • Sigaraya son vermek için, Sigarayı bırakma sebeplerinizi ve bırakmakla kazanacaklarınızı yazınız.örnek :daha uzun yaşamak kendinizi daha iyi hissetmek ,para biriktirmek,daha iyi kokmak,sigara içen herkes bunun zararını bilir ve bırakmak ister.Siz bunu yazılı hale getirin her gün okuyun
 • Sigaraya son vermek için, Ailenizden ve arkadaşlarınızdan sigarayı bırakma kararını desteklemelerinin isteyin.Size yardımcı olmalarını size yardımcı olmalarını ama kesinlikle sizi suçlamamaları gerektiğinin söyleyin.Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde zorlanacağınızı ve size anlayış göstermelerinin rica edin.
 • Sigaraya son vermek için, Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin Bugünün yeni hayatınız için bir başlangıç olduğunu düşünün.
 • Sigaraya son vermek için, için bir doktora danışabilirsiniz ve onun yardım ve önerilerini alabilirsiniz.
 • Sigaraya son vermek için, Kendinize bir egzersiz programı belirleyiniz.Spor yaparken sigara içmek aklına gelmeyecektir.Üstelik sigara verimli egzersiz yapmanızı engelleyecektir.Spor yapmak stresinizi azaltacak ve sigaranın vücudunuz yıllarca yaptığı hatayı tamir etmesine yardımcı olacaktır.
 • Sigaraya son vermek için, Her gün 3-5 dakika nefes egzersizi yapın.Gözlerinizi kapatın,burnunuzdan derin nefes alın nefesinizi birkaç dakika tutun ve çok yavaş bir şekilde ağzınızdan verin.
 • Sigaraya son vermek için, Birisi size sigara ikram ederse reddedin ,kullanmıyorum deyin Bu sizin kendinize güveninizi arttıracaktır.
 • Sigaraya son vermek için, Sigarayı tamamen bırakacağınız güne yaklaştıkça sigara miktarını azaltın.Her gün kaç adet sigara içeceğinizi planlayın.Bu rakamı her gün bir tane azaltın.Her gün başka bir marka sigara alın bir önceki günden kalan paketi çöpe atın.
 • Sigaraya son vermek için, Pek çok sigara tiryakisi sigarayı yavaş yavaş bırakamayacağını ancak bir seferde bırakabileceğini düşünün.Hangi metodun size daha uygun olduğuna karar verin.
 • Sigaraya son vermek için, Sigarayı bırakmayan isteyen bir arkadaşınız varsa bunu yapmak daha kolay olacaktır.Birbirinizi teşvik edici konuşmalar yapın.
 • Sigaraya son vermek için, Dişlerinizi temizletin ve her zaman temiz tutun.
 • Sigarayı bıraktıktan sonra kendinize bir ödül verin.
 • Sigaraya son vermek için, Çok fazla su için su her anlamda vücudunuz için faydalıdır.Ne yazık ki pek çok kişi yeterince su içmez.Vücudunuzdan nikotinin ve diğer zararlı kimyasal maddelerin atılmasına yardımcı olacaktır.Sigaranın verdiği zararları düzeltecektir.
 • Sigaraya son vermek için, Sigarayı en çok ne zaman istediğinin düşünün .Canınız sıkkın olduğunda yemekten sonra işten eve gelince içki içerken vb. içmek yerine hoşunuza giden başka bir şey yapın.
 • Sigaraya son vermek için, Elinizdeki ve ağzınızdaki boşluk hissini gidermek için bir şey bulun ,örneğin: su için ssakız çiğneyin vb.
 • Sigaraya son vermek için, Sigarayı bırakma konusunda düşüncelerinizi yazın.Bunu her gün okuyun.
 • Sigaraya son vermek için, Yanınızda sizin için çok önemli birisinin resmini taşıyın.Bir kağıda sigarayı bırakacağıma söz veriyorum diye yazın ,canınız her sigara istediğinde bu resme bir nota bırakın.
 • Sigaraya son vermek için, Canınız sigara istediğinde bir sigara yakmak yerine hislerinizi bir günlüğe yazın.Bu günlüğü her zaman yanınızda taşıyın.

Sigaraya son verirken karşınıza çıkacak zorluklar,

Sigarayı bıraktıktan sonra kendinizi her zamankinden daha sinirli ,aç,yorgun,huzursuz ve tahammülsüz hissedebilirsiniz Sigara içmek için aşırı istekler duyulabilir. Ayrıca uyumada zorluk çekebilir ve öksürmede bir artma fark edebilirsiniz...

Sigaraya Son Ver başlıklı bu makale 06-08-2010 tarihinden itibaren 2512 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigaraya Son Ver

Sayfayı Paylaş:

Sigaraya Son Ver için yapılmış yorumlar.
Sigara Bırakımı
Yazan: YAGMUR - Niğde
Puan:Sigara Bırakımı

"Cok guzel bir yazi yazmisiniz.Benim esimde sigarayi birakanlar arsina katildi.25 gun oldu.Ilk gunler zorlandi ama esim nikotin hapi kullaniyor.Ama suanda hapa ihtiyac duymuyor ,gercekten guzel bir durum herkese tavsiyem lutfen sagliginizi bilerek tehlikeye atmayin.TUM OKUYANLRA VE SIGARAYI BIRAKMAK ISTEYENLERE SAGLIKLI YASAMLAR DILIYORUM."
  
Bu yorum 28-01-2011 01:03:30 tarihinde yazılmıştır...

hamilelikte tütüne son
Yazan: fikriye gümüş - Samsun
Puan:hamilelikte tütüne son

"merhabalar ben 1 aylık hamileyim ve nekadar denersem deneyeyim sigarayı bırakamıyorum tütüne sonu hamileyken kullanmamda bir sakınca varmı ne olur yardım edin artık sigaradan kurtulmak istiyorum neolurrr"
  
Bu yorum 12-04-2011 15:39:02 tarihinde yazılmıştır...

Sigaraya Son Ver Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.