reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları

Zayıflama Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları konusunu yazdır Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 25-10-2010 tarihinde saat 16:47:33 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3198 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Amerikalı araştırmacılar, dikkatsiz ve zihni dağınıklık sergileyen gençlerin daha fazla sigaraya bağımlı olduklarını saptadı.

Günlük işlere karşı dikkatsiz davranan, hareketlerinde sinirlilik sergileyen gençlerin, sigara tiryakisi olabildiklerini belirleyen uzmanlar, genellikle lise çağındaki gençlerde görülen bu durumu bir gençlik rahatsızlığı olarak nitelendiriyor.

Pennsylvania ve Georgetown üniversitesinde yapılan araştırmada, okul çağındaki gençlerin yüzde 3 ila 5inde, bu rahatsızlıkların görülebildiği belirlendi. Kliniksel olarak rahatsızlık işareti sergileyen bu tür gençlerin dikkatlerini hep başka taraflara verdikleri, küçük olaylar karşısında bile gereğinden fazla heyecanlı oldukları belirtiliyor.

Araştırmacı Dr. Janet Audrain, bu tür gençler arasında sigara bağımlılığının erken saptanarak önlenebileceğine değindi.

ADHD olarak nitelendirilen rahatsızlığın neden gençleri sigaraya karşı bağımlı yaptığının henüz açıklık kazanamadığına işaret eden uzmanlar, bu tür gençlerin nikotin ile kendilerini idare etme yolunu seçtiklerini düşünüyor.

Lise 2ye giden 1066 öğrenci arasında yapılan araştırmada, ilgisizlik ve aykırı davranışlar gösteren gençlerin, normal durum sergileyen gençlere göre üç kat daha fazla sigaraya meyilli oldukları saptandı.

Uzmanlar, bu tür gençler arasında rahatsızlıkları ile ilgili olarak sadece kliniksel işaretler ortaya koyanların sigaraya daha fazla meyilli olduklarını, bu gruba sadece aşırı heyecan taşıyan ve sadece düşüncesiz hareket eden gençlerin girmediğini belirtiyor.

Klinik işaretler olarak, dikkatsiz ve umursamaz davranış, çevreyi hiçe sayma, çabuk sinirlenme, gelecekle ilgili plan yapmama gösteriliyor.

Araştırma raporu, Journal of the American Academy of Child adlı dergide yer aldı.

Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları başlıklı bu makale 25-10-2010 tarihinden itibaren 3198 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları

Sayfayı Paylaş:

Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları için yapılmış yorumlar.
sigara boy uzamasını engeller mi?
Yazan: erkut çarık - İstanbul
Puan:sigara boy uzamasını engeller mi?

"ben 14 yaşındayım ve eskiden arkadaşlarla çok sigaraa içiyorduk yani günde en fazla 7 dal falan ama sonra ben azalttım artık 3 aydan beridir haftada 1 kere bazen oluyor 2 haftada 1 kere içiyorum bu boyuma engel edermi ? cevap verirseniz çok sevinirim"
  
Bu yorum 30-10-2010 11:50:31 tarihinde yazılmıştır...

Sigaranın Gençler Üzerindeki Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.