reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigaranın Böbreklere Zararları

Zayıflama Sigaranın Böbreklere Zararları konusunu yazdır Sigaranın Böbreklere Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 26-10-2010 tarihinde saat 13:02:49 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2760 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigaranın, erkeklerde böbrek hastalığı riskini önemli ölçüde artırdığı kanıtlandı.

Avustralya nın Melbourne kentindeki Monash Üniversitesi nde yapılan araştırma erkeklerin sigaradan kadınlara oranla daha farklı etkilendiğini ortaya koydu.

Üniversitenin Tıp Merkezi nde görevli Dr. Esther Briganti, böbrek hastalıklarına yakalanma riskinin sigara içen erkeklerde, içmeyenlere göre 3 kat daha yüksek olduğunu söyledi.

4500 kişinin katıldığı araştırmada erkeklerin, böbrek hastalıklarının iki önemli nedeni olarak bilinen şeker ve yüksek tansiyon hastası olmadığının altını çizen Briganti, böbrekteki hasarın içilen sigara sayısıyla doğru orantılı olarak arttığının belirlendiğini açıkladı.

Böbrekteki hasarı, idrardaki protein oranının önemli ölçüde artmasından anladıklarını belirten Briganti, sigara tiryakilerindeki böbrek hasarının böbrek içindeki kan basıncının artmasıyla ilgili olduğunu tahmin ettiklerini belirtti. Sigaranın, kan basıncını artıran noradrenalin ve vasopressin adlı iki hormonun daha fazla salgılanmasına neden olduğunu söyleyen Briganti, kan dolaşımını olumsuz etkileyen sigaranın ayrıca böbrekteki kan damarlarına zarar verebileceğini söyledi.

Sigara içen kadınlarda böbrek hastalıkları riskinin artığını gözlemlemediklerini ifade eden Briganti, bunun nedenini henüz bilmediklerini sözlerine ekledi.

Sigaranın Böbreklere Zararları başlıklı bu makale 26-10-2010 tarihinden itibaren 2760 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigaranın Böbreklere Zararları

Sayfayı Paylaş:

Sigaranın Böbreklere Zararları için yapılmış yorumlar.
böbrek kisti
Yazan: kenan kol - İstanbul
Puan:böbrek kisti

"6 sene önce 3 .5 cm olan böbrek kistim 8 cm yaklaştı 1 ayda 1. 5 mm büyüme yaptı ameliyatla alınması gerektiğini söylediler rahatsız etmediği için şimdilik aldırmadım ilerde büyük problemler çıkaracağı belli ufaltması için neler yapaılabileceği veya büyümenin durması için neler yapılacağını öğrenebilirmiyim ."
  
Bu yorum 17-11-2010 18:00:26 tarihinde yazılmıştır...

Sigaranın Böbreklere Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.