reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigaranın Bebeğe Zararları

Zayıflama Sigaranın Bebeğe Zararları konusunu yazdır Sigaranın Bebeğe Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 26-10-2010 tarihinde saat 12:50:22 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 736 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Danimarkalı ve Japon bilim adamları, sigara içen çiftlerin kız doğurma olasılığının, içmeyenlere göre daha fazla olduğunu bildirdi.

Döllenme sırasında günde 20’ den fazla sigara içen çiftlerin kız doğurma olasılığı yüzde 18 artıyor.

İngiltere’de yayımlanan tıp dergisi Lancet’te yer alan araştırmaya toplam 11 bin 800 çocuk katıldı. Japon bilim adamı Misao Fukuda ve Kopenhag Üniversitesi’nde görevli Prof. Anne Grete Byskov’un yaptığı araştırma kapsamında, çocukların anne ve babalarının döllenmeden 3 ay önceki döneme kadar uzanan sigara alışkanlıkları incelendi. Sonuçlara göre, sigara kullanmayan çiftlerin erkek bebek sahibi olma olasılığı yüzde 20 oranında artarken, her biri günde 20 ’den fazla sigara içen çiftlerin kız bebek sahibi olma olasılığı yüzde 18 oranında artıyor.

Byskov’un hipotezine göre, bebeğin erkek olmasına neden olan Y kromozomlu spermler, sigaradan kaynaklanan olumsuz etkilere karşı hassas olduğu için yumurtaya ulaşamıyor ya da embriyon çok kısa süre yaşıyor. Byskov, X kromozomu taşıyan spermlerin çok daha dayanaklı olduğunu söyledi. Bu arada İngiliz bilim adamları, araştırmanın sonuçlarını dikkat çekici olarak değerlendirirken, sigaranın tümüyle döllenme şansını düşürdüğünü de hatırlatarak, bebek sahibi olmaya çalışan çiftlerin mutlaka sigarayı bırakmaları gerektiğini belirtti.

Sigaranın Bebeğe Zararları başlıklı bu makale 26-10-2010 tarihinden itibaren 736 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigaranın Bebeğe Zararları

Sayfayı Paylaş:

Sigaranın Bebeğe Zararları için yapılmış yorumlar.
sigaranın bebeğe zararı
Yazan: selin - Ankara
Puan:sigaranın bebeğe zararı

"bencede sigara icmeyin cunku ben hamile kalmak istiyorum ama sigara nedeniye kalamiyorum yani size tavsiyem eger cocuk sahibi olmak istiyorsaniz sigaradan vaz gecin bende birakmaya calisiyorum cunku bebk sahibi olmak istiyorum"
  
Bu yorum 17-12-2010 10:01:17 tarihinde yazılmıştır...

Sigaranın Bebeğe Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.