reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigaradaki Nikotin Miktarı

Zayıflama Sigaradaki Nikotin Miktarı konusunu yazdır Sigaradaki Nikotin Miktarı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 02-11-2010 tarihinde saat 13:26:41 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3318 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


ABDde yayımlanan bir rapor, sigara üreticilerinin bir tuzağını daha gözler önüne serdi. İşte sigarayı kolayca bağımlılık haline getirecek yöntem:

Buna göre 1998-2004 yılları arasında birçok firma, ürünlerindeki nikotin maddesini kademeli bir şekilde yüzde 12’lere varan düzeylerde artırdı. Amaç sigaraya kolayca bağımlılık kazanılmasını sağlamak. Özellikle gençlerin tercih ettiği Marlboro ve Camel gibi dev markaların da aralarında bulunduğu birçok şirketin bu uygulamasını Massachussetts Halk Sağlığı Departmanı dünyaya duyurdu. Sonuç 6 yılda, tek adet sigaradaki nikotin miktarı ortalama 1.72 miligramdan 1.89 miligrama kadar yükseldi. Marlboro yüzde 12, Kool ise yüzde 30 oranında nikotin artırımına gitti. En yoğun nikotin ise 2.9 miligramla filtresiz Camel’da.

Sigaradaki Nikotin Miktarı başlıklı bu makale 02-11-2010 tarihinden itibaren 3318 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigaradaki Nikotin Miktarı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sigaradaki Nikotin Miktarı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.