reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigara Kullanmak Ağrı Yapar mı?

Zayıflama Sigara Kullanmak Ağrı Yapar mı? konusunu yazdır Sigara Kullanmak Ağrı Yapar mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 26-10-2010 tarihinde saat 12:53:39 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1948 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigaranın zararlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez sigara içenlerin, içmeyenlere göre, daha çok sırt ve eklem ağrısı çektiği ortaya çıktı. Hatta sigarayı bıraktıktan sonra bile ağrı çekebilirsiniz...

Annals of the Rheumatic Diseases dergisinde yayınlanan habere göre, İngiltere deki Southampton Üniversitesi nde görevli bilim adamı Keith Palmer ve ekibi, 13 bin kişinin sigara içme alışkanlıklarını, iş koşullarını, sosyal çevrelerini ve ne tür ağrılar çektiklerini incelediler.

Sigara içen ve içmeyenler arasındaki en belirgin konunun ağrılar olduğunu tespit eden bilim adamları, sigara içenlerin içmeyenlere göre, ağrıları yüzünden yüzde 50 oranında daha fazla işe gidemediğini ya da hobilerinden vazgeçmek zorunda kaldığını kaydettiler.

Nikotinin, beyinde ağrıyla ilgili bölgelere zarar verebileceğini ya da kasların kanla beslenmesini azaltabileceğini belirten bilim adamları, araştırmada, sigarayı bırakanların yıllar sonra bile ağrılardan şikayetçi olduğunun ortaya çıktığını söylediler.

Sigara Kullanmak Ağrı Yapar mı? başlıklı bu makale 26-10-2010 tarihinden itibaren 1948 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigara Kullanmak Ağrı Yapar mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sigara Kullanmak Ağrı Yapar mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.