reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigara Dumanının Zararları

Zayıflama Sigara Dumanının Zararları konusunu yazdır Sigara Dumanının Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 25-10-2010 tarihinde saat 16:54:17 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 922 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigara Dumanının Zararları olarak astım ve solunum yolu hastalıkları riski yüksek olması sayılabilir,
 
Lancet tıp dergisinde yer alan ve duman altı olanlarla ilgili yapılan araştırmada, bu kişilerde astım ve solunum yolu hastalıkları riskinin yüksek olduğu bildirildi.

Sigara içmeyen ancak duman altı olanlarla ilgili yapılan araştırmalar, bu kişilerde astım ve solunum yolu hastalıkları riskinin yüksek olduğunu ortaya koydu. Lancet tıp dergisinde yer alan araştırmada, sigara içmeyenlerin, içenlerin dumanına maruz kalmaları durumunun, birçok ülkede ve özellikle iş yerlerinde yaygın olduğu belirtildi.

Araştırmada, iş yerinde duman altı olanlar ile astım arasında bağlantı kurulduğu belirtilerek, başta iş yerlerinde olmak üzere toplum içinde sigara içmeyenlerin dumana maruz bırakılmamalarının, solunum yolu sağlığı açısından önemli olduğuna dikkat çekildi.

ABD, 16 Avrupa ülkesi, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 8 bin kişi üzerinde yapılan araştırma sonuçları, duman altı olanların oranının, İspanya’da yüzde 53 ile en yüksek ve İşveç’de yüzde 3 ile en düşük olduğunu gösterdi. Ağzına sigara sürmemiş yetişkinler üzerinde yapılan araştırmanın temel bulgusunu, duman altı olmanın her yerde yaygın olduğu oluşturdu.

Araştırmaya göre sigara içmenin yaygın olduğu İtalya, İspanya ve diğer güney ve orta Avrupa ülkelerinde duman altı olanların sayısı daha yüksek çıkarken, İskandinav ülkeleri, Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de bu oran daha azalıyor.

Sigara Dumanının Zararları başlıklı bu makale 25-10-2010 tarihinden itibaren 922 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigara Dumanının Zararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sigara Dumanının Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.