reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigara Bırakmaya Hazırlanma

Zayıflama Sigara Bırakmaya Hazırlanma konusunu yazdır Sigara Bırakmaya Hazırlanma konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 04-11-2010 tarihinde saat 10:35:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 723 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigara Bırakmaya hazırlık aşamasında ilk iş bırakma gününe karar verilmesidir. Sigara Bırakmaya hazırlık için bir haftanın yeterli olacağı vurgulanan rehberde, sigara bırakma zamanı olarak doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günlerin belirlenmesi ve bunun yakın çevreye ilan edilmesi önerildi. Sigara Bırakmaya hazırlık aşamasında aile ve yakın çevrenin psikolojik ve sosyal olarak destek olmasının sigara bırakma eyleminin sürmesinde etkili olacağı belirtildi. Sigarayı bırakmaya karar veren kişinin kendisini ödüllendirmesi de önerilen rehberde, bunun sigara içilmeden tamamlanan ilk günün, ilk haftanın, ilk ayın sonunda tekrar edilmesinin yararlı olacağı ifade edildi. Sigara Bırakmaya hazırlık aşamasında, sigarayı bırakmak isteyenlerin, bu kararın nedenlerini önem sırasına göre bir kağıda yazmaları ve bunu yanlarında taşımaları istenerek, zaman zaman okumalarının yararlı olacağı vurgulandı. Evdeki sigara, çakmak, küllük gibi nesnelerin atılması ya da gözden uzaklaştırılması da tavsiye edilen rehberde, bu nesnelerin kökleşmiş sigara içme isteği sönünceye kadar sigarayı bırakan kişi için tehlikeli olduğu kaydedildi.

Sigara Bırakmaya Hazırlanma başlıklı bu makale 04-11-2010 tarihinden itibaren 723 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigara Bırakmaya Hazırlanma

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sigara Bırakmaya Hazırlanma Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.