reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sigara Bırakma Merkezi

Zayıflama Sigara Bırakma Merkezi konusunu yazdır Sigara Bırakma Merkezi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 04-11-2010 tarihinde saat 10:30:59 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2023 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sağlık Bakanlığı sigara içenleri bırakmaya teşvik etmek ve bilgilendirmek amacıyla bir rehber hazırladı. İl sağlık müdürlükleri aracılığıyla tüm hastanelere dağıtılacak rehberde, sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiyeler yer alıyor. Rehberde, herkesin sigarayı bırakabileceği, bunun için, ilk işin sigara bırakma gününe karar vermek olduğu ifade edildi.

Kişinin, sigara bırakma gününü kendisi için önemli olan ve hatırlamakta zorlanmayacağı doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günler arasından seçmesi, bunu da yakın çevresine ilan etmesi önerildi. Rehberde, sigarayı bırakmanın ilk etkileri şöyle sıralandı: Bıraktığınız ilk günden itibaren, artık karbonmonoksitli hava solumadığınız için eritrositleriniz dokularınıza oksijeni yeniden ve tam kapasite ile taşıyabilecek. 6 binden fazla zehirli maddeyi gün boyunca solumayacaksınız.

Dolayısıyla iştah bozuklukları, solukluk, çabuk yorulma başta olmak üzere bir çok sağlık sorununuz bir anda düzelecek, yüzünüzdeki çizgiler hafifleyecek, gözaltınızdaki torbalanmalar inecek, sesinizdeki kalınlaşma ve bozulma düzelecek, nefesiniz küllük gibi değil, normal insan gibi kokacak. Sigara alışkanlığından vazgeçmede sabır ve bırakmanın getireceği zorlukların nasıl aşılacağı konusunda bilinçli olmanın yeterli olduğu ifade edilen rehberde, sigara içme isteğinin önce zayıflayacağı, sonra da söneceği vurgulandı. Rehberde, sigarayı bırakan kişinin bazen çok sinirli, mutsuz ya da keyifli olabileceği, bu durumlarda sigara içme isteğinin artacağı belirtilerek, bu isteğin 3-5 dakika süreceği ve zamanla yok olacağı anlatıldı.

Sigarayı Bırakmak İçin Sigara Bırakma Merkezlerinden, Sağlık Kurumlarından Yardım Alın


Rehberde, sigarayı bırakmak isteyen kişinin daha yüksek başarı elde etmek için sağlık kuruluşlarından yardım alabileceği belirtildi. Rehberde, sigarayı bırakanlara, kilo almamak için beslenmeye özen göstermeleri önerildi. Kilo almamak için spor yapılabileceği vurgulanan rehberde, sporun, sigaranın bırakıldığı ilk günlerde ortaya çıkabilecek sıkıntının aşılmasına da yardımcı olacağı hatırlatıldı. Daha önce sigara bırakmayı deneyip başaramayanlara tavsiyelerin yer aldığı rehberde, bu kişilere yeniden denemeleri önerisinde bulunuldu. Sigarayı bırakmanın ilk deneme de başarısız olmasının çok doğal olduğu belirtilen rehberde, bu konuda kararlı olunması gerektiği hatırlatıldı.

Sigara Bırakma Merkezi başlıklı bu makale 04-11-2010 tarihinden itibaren 2023 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sigara Bırakma Merkezi

Sayfayı Paylaş:

Sigara Bırakma Merkezi için yapılmış yorumlar.
alo 153 sigara bırakma hattı
Yazan: nedim - Ankara
Puan:alo 153 sigara bırakma hattı

"sigarayı bırakmak için alo 153 sigara bırakma hattını aramanızı tavsiye ederim. randevu alıp uzman kişilerle birebir görüşme yaparak sigarayı bırakabiliyorsunuz."
  
Bu yorum 25-11-2010 10:35:08 tarihinde yazılmıştır...

eşim sigarayı bırakmaya hazırlık yapıyor
Yazan: pınar özbek - Kocaeli
Puan:eşim sigarayı bırakmaya hazırlık yapıyor

"eşim sigarayı bırakmaya hazırlık yapıyor ama bırturlu olmuyo nasıl yapması gerekıyo"
  
Bu yorum 11-03-2011 15:36:50 tarihinde yazılmıştır...

Sigara Bırakma Merkezi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.