reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Zayıflama Sağlıklı Beslenmenin Önemi konusunu yazdır Sağlıklı Beslenmenin Önemi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-07-2011 tarihinde saat 13:28:55 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 179 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yaz günlerinde zayfılamak yerine kilo vermek için sağlıklı beslenmenin büyük önemi bulunmaktadır. Öne sürülen yeni diyet programlarının giderek sağlıksız olduğu görülmektedir. Diyet uygulayarak zayıflayım derken beden ve vücut sağlığınızı tehlikeye atabilir ve metabolizmanızı olumsuz yönde etkileyebilirsiniz. Vücut üzerinde analiz yaparak gerekli olacak gıdaları belirleyip sağlıklı beslenerek diyet yapmadan zayıflamanız mümkündür. Uzmanlara göre diyet kelimesi bile insanların psikolojilerini etkisiz etkileyebilecek durumdadır. Diyetlerin çeşitleri rahatsızlıklara karşı yapılan bir beslenme şeklini taşır. Sağlıklı beslenmek diyet yerine yaz aylarında uygulanacak en ideal seçenektir. Ancak bu yaz mevsiminde şekerli ve asitli içecekler yerine bolca su, bitkisel çaylar, ayran ile maden suyu gibi içecekler tüketmenizde fayda vardır.

Diyet uzmanlarına göre sağlıklı beslenmede volümetrik beslenme büyük önem taşımaktadır. Kurumuş meyvelerde yüksek şeker oranı vardır ancak hacmi küçüktür. Ancak taze meybelerdeki büyük hacim bulunduğu için içeriğindeki su miktarı daha fazladır ve uzun süre sizde tok olma hissi uyandıracaktır. Diyet yerine sağlıklı beslenme vücut sağlığı için yararlı olarak stresi azaltıcı etkisi vardır.


Sağlıklı Beslenmenin Önemi başlıklı bu makale 18-07-2011 tarihinden itibaren 179 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sağlıklı Beslenmenin Önemi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.