reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ramazanda Susamamak İçin Ne Yapmalıyız?

Zayıflama Ramazanda Susamamak İçin Ne Yapmalıyız? konusunu yazdır Ramazanda Susamamak İçin Ne Yapmalıyız? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 15:41:10 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 40 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ramazan ayının yaz mevsimine sıcaklara denk gelmesi sahur ile iftar arasındaki sürenin uzun olmasından dolayı oruç tutarken suszluk problemi ortaya çıkıyor. Ramazanda susamamak için ne yapmalıyız? Oruç tutarken susuzluğu önlemek için susuzluğu giderecek gıdalar tüketilmesi gerekir. Yaz sıcaklarında susuzluğu azaltan ve serinleten gıdaları sahurda tüketmek gereklidir. Bu tür gıdalar sahurda tüketildiğinde oruç tutarken susuzluk çekmeden en az seviyeye indirebilirsiniz. Peki susuzluğu gideren gıdalar nelerdir? Ramazanda oruç tutarken susuzluk problemini en seviyeye indrirecek gıdaları aşağıda veriyoruz.

Ramazanda Susuzluğu Gideren Gıdalar


Domates;
İçerdiği %95 oranındaki su miktarı ile serinletici özelliği bulunan bir sebzedir. Ayrıca domateste bol miktarlarda bulunan potasyum, magnezyum, kalsiyum ve lif, vitamin bakımından zengirdir.

Meyan şerbeti; Sıcak havalarda soğuk içecek olarak gazlı içecekler yerine meyan şerbeti tercih edilmedir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi gün boyunca susuzluğu gideren bir içecektir.

Maden Suyu; İçerğinde birçok mineraller bulunan maden suyunda kalsiyum, magnezyum ve sodyum gibi katyonlar ve nikrat, klorür, sülfat ve hidrojen gibi çok değerli anyonlar bulunur. Maden suyuda susuzluğu gideren bir içecektir.

Karpuz ve kavun; Yaz mevsiminde bol miktarda bulunan karpuz ve kavun soğuk olarak tüketildiğinde suszluğa karşı etkilidir.

Şeftali; Şeftalide yaz aylarında kolaylık bulunan bir meyvedir. Şeftali bağırsakları yumuşatır, sindirimi kolaylaştırır, hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır. Susuzluğu gidermeye ve ağız kokusuna karşı yardımcı bir meyvedir. Ayrıca cildi nemlendirici özelliği bulunan şeftali dudaklar sürüldüğünda dudakların kurumasunu engeller.

Hurma; Ramazan aylarının vazgeçilmez hurma bol miktarda mineral içerir. Harcanan enerjiyi tekrar hızlı olarak geri verir. Susuzluğu gidermede yardımcı bir meyvedir.

Ev yapımı yoğurt; Evde kendinizin hazırlacağı tuzsuz, mayalanmış yoğurt serinletecek ve susuzluğu gidermede faydalıdır.

Siyah üzüm; Kuvettli bir antioksidan özelliği bulunan siyah üzüm susuzluğu gidermede en etkili gıdaların başında gelmektir.
Ramazanda Susamamak İçin Ne Yapmalıyız? başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 40 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ramazanda Susamamak İçin Ne Yapmalıyız?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ramazanda Susamamak İçin Ne Yapmalıyız? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.