reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Prostat Kanseri

Zayıflama Prostat Kanseri konusunu yazdır Prostat Kanseri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 20:04:09 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 295 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Amerika’da her yıl 190,000 üstünde yeni prostat kanseri vakası görülüyor. Prostat kanseri sadece Amerika’da değil, tüm dünyada gün geçtikçe daha sık görülen kanser türlerinden bir tanesi.

1. Uzmanlar prostat kanseri riskini önlemek için kilo kontrolünün altını çiziyorlar. Düzenli olarak spor yaparak ve kilonuzu koruyarak prostat kanseri riskinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

bProstat kanseri riskini düşürmek için daha fazla meyve ve sebze tüketmeniz gerekiyor. Bunun dışından domates, karpuz, kırmızı üzüm ve papaya güçlü antioksidanlar içerdikleri için prostat kanseri riskini azaltıcı etkiye sahip yiyecekler arasında.

3. Doktorunuzu ailenizde görülen kanser vakaları konusunda uyarın. Vereceğiniz bilgiler hayat kurtarabilir. Babanızda veya erkek kardeşinizde prostat kanseri görüldüyse, sizinde prostat kanserine yakalanma şansınız ikiye katlanır.

4. Uzmanlar soyanın prostat sağlığı için oldukça yararlı olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden soyalı gıdalar beslenme döngünüze dahil ederek prostat sağlığınızı daha iyi koruyabilirsiniz.

5. Sigara içmeyin. Sigara içmek sadece akciğerinizi değil prostat sağlığınızı da tehlikeye atar.

6. Selenyum açısından zengin gıdalar tüketerek prostat kanseri riskinizi büyük oranda azaltabilirsiniz. Deniz mahsulleri, ciğer, böbrek, yumurta, ayçiçeği, susam tohumu, mantar, sarımsak ve soğan selenyum içeren ve ulaşması kolay olan gıdalar arasında. Hemen hemen her yerden satın alabileceğiniz bu gıdaları tüketerek geleceğe yatırım yapmış olursunuz.

7. Risk seviyeniz ne olursa olsun 50 yaşından itibaren her sene prostat kontrolüne gitmeniz gerekiyor. Özellikle risk grubunda olan erkeklerin bu kontrollere 45 yaşından itibaren başlaması öneriliyor.


Prostat Kanseri başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 295 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Prostat Kanseri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Prostat Kanseri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.