reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Plates Hareketleri

Zayıflama Plates Hareketleri konusunu yazdır Plates Hareketleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 18:26:58 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 45 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Plates hareketlerinin ana temelini, Merkezleme, Konsantrasyon, Kontrol, Hassas, Nefes ve Akış bu aLtı prensip oluşturur. Bu prensipler önemlidir ve uymak gereklidir. Çünkü Joseph Plates prensipleridir ve uygulamak gereklidir. Joseph Plates Contrology adlı eserinde” Merkezleme,Konsantrasyon, Kontrol, Hassas, Nefes ve Akış bu prensiplerin plates hareketlerinde bir bütün olması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca Plates hareketlerini topla, bedenle veya cihazlarla yapın ancak bu kurallara mutlaka uyulması gereklidir.

*Merkezleme: Fiziksel beden, odak noktası merkezi sinir sistemi ve kasıklardan idare edilir ve tüm sistem buralara odaklanarak çalışılır

*Konsantrasyon: Egzersiz hareketleri, plates hareketleri çok güçlü konsantrasyon ister, en verimli egzersizleri bu şekilde elde edebiliriz..

*Kontrol: Pilates hareketleri her egzersiz ile kas kontrolü tamamlayarak yapılır . Hiçbir vücut parçası merkezden ayrı çalışmamalı

*Hassaslık: Pilates olarak, bilinçlendirme her hareket boyunca olur.Vücut uyumu görecelidir,vücut urganlarının herbiri için ayrı bir yönerge çizilir..

*Nefes: Joseph Pilates egzersizleri dolu bir nefes alıp vererek ve vurgulanarak yapılır.Akciğerleri körüklü bir pompa kullanarak dışarı atar. En iyi Pilates egzersizleri platesin ayrılmaz bir parçası olan nefes alış veriiyle yapılır..

*Akış: Plates egzersizlerini akıcı bir biçimde yapmak gerekir.. Akışkanlık, zarafet ve egzersizlerin uygulanışkolaylığı vardır.Bir egzersiz tüm vücut üzerinde akıcı olarak yapılı ani hareketlerden kaçınmalı ve adeta danseder gibi nefes ,egzersiz akıcı biçimde yapılmalıdır.


Plates Hareketleri başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 45 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Plates Hareketleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Plates Hareketleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.