reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Pasif Sigara İçiciliğin Zararları

Zayıflama Pasif Sigara İçiciliğin Zararları konusunu yazdır Pasif Sigara İçiciliğin Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 26-10-2010 tarihinde saat 12:34:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 656 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sigara içmeyen kişilerin tütün dumanından dolayı maruz kaldıkları sağlık tehdidi kesin olarak belgelenmiştir. Bu pasif sigara içimi etkilerinin bir sonucu olarak, halka açık yerlerde sigara içimini sınırlayacak yasalar yürürlüğe konmuştur.

Pasif olarak sigaranın solunması, kalbinizin daha hızlı atmasına, kan basıncınızın yükselmesine ve kanınızdaki karbonmonoksit düzeyinin artmasına neden olur. Başkasının içtiği bir sigaranın dumanı kendi içtiğiniz sigaranın içerdiği katran ve nikotinin iki, 3, 4-benzpyrene (kansere neden olan bir ajan) olarak adlandırılan bileşiğin de üç, karbonmonoksitin beş ve amonyağın muhtemelen elli kat fazlasını içerir. Açıkça, solunum ya da kalp sorunu olan kişiler ve genel olarak yaşlılar, pasif dumana maruz kaldıklarında gerçek bir sağlık tehdidiyle karşı karşıyadırlar. Dumana maruz kalan 1 yaşın altındaki çocuklar, ebeveynleri sigara içmeyen çocuklara nazaran daha çok solunum hastalıkları nedeniyle hastaneye başvurmaktadırlar. Pasif solunan duman, çocuğun zatürre, bronşit ya da bademcik iltihabı olma riskini artırır. Dahası, sigara içen ebeveynler solunum enfeksiyonlarına daha eğilimli olduklarından, bunları çocuklarına geçirebilirler.

Sonuç olarak, çevresel dumanlarla ilgili sağlık konuları o kadar ciddidir ki, sigara içen tüm ebeveynler başka bir nedenle değilse bile çocuklarının sağlığı için sigarayı bırakmayı düşünmelidirler.

Pasif Sigara İçiciliğin Zararları başlıklı bu makale 26-10-2010 tarihinden itibaren 656 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Pasif Sigara İçiciliğin Zararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Pasif Sigara İçiciliğin Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.