reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Orucun Yararları

Zayıflama Orucun Yararları konusunu yazdır Orucun Yararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 04-07-2011 tarihinde saat 12:48:35 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 168 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Doç. Dr. Atilla Bitigen, “Düzenli oruç tutmak, kan basıncını normalleştirir ve iyi kolesterolü yükseltir” dedi.

Kalp hastaların Ramazan’da dikkatli olması gerektiğini belirten Doç. Dr. Atilla Bitigen, “Kalp hastaları da oruç tutabilir. Ama önce doktorlarına gidip şeker ve EKG gibi testlerini yaptırsınlar” uyarısında bulundu.

Bugün’den Münevver Çakırtaş’ın haberine göre herhangi bir rahatsızlığı olmayanlarda orucun kalp açısından olumlu etkiler oluşturduğunu belirten Medical Park Fatih Hastanesi Kardiyoloji Direktörü Doç. Dr. Atilla Bitigen, kalp hastalarının mutlaka doktoruna danışarak oruç tutması gerektiğini vurguladı. Ritim bozukluğunun bir kısmı stresle bir kısmının da aşırı yemeklerle tetiklenebileceğini dile getiren Doç. Bitiken, “Açlık; adrenalin salgısını arttırabilir ve kan şekerinin düşmesi de stres oluşturabilir. Bu gibi özel durum dışındaki ritim bozukluğu olan hastalar, doktorları ile görüşüp ilaçlarını düzenleyerek oruçlarını tutabilirler” diye konuştu.

TANSİYON PROBLEMİNİZ VARSA…

Düzenli oruç tutmanın, kan basıncı normalleşmesine katkıda bulunduğu gösterildiğini dile getiren Doç. Bitiken, “Ancak iftarda aşırı yağlı ve tuzlu yiyeceklerin alınması, kan basıncında olağan dışı artışlara neden olabilir. Bunların da kalp yetmezliğini, inmeleri, felçleri ve kalp krizlerini tetikleyebileceği unutulmamalıdır. Bazı tansiyon hastalarının birden çok ve günün belli saatlerinde ilaç almaları zorunlu olabilir. Bu kişilerin oruç tutması, ilaçlarının vaktinde alınmamasına neden olacaksa, oruç tutmayabilirler” açıklamasını yaptı.


Orucun Yararları başlıklı bu makale 04-07-2011 tarihinden itibaren 168 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Orucun Yararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Orucun Yararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.