reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Nargile mi Sigara mı Zararlı?

Zayıflama Nargile mi Sigara mı Zararlı? konusunu yazdır Nargile mi Sigara mı Zararlı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 25-10-2010 tarihinde saat 17:44:13 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 5685 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ortadoğu ülkelerinde nargile içmeye ilgide önemli artış gözlenirken, çok az insan nargilenin sigaradan daha zararlı olduğunun farkında.

İRNA tarafından yayınlanan habere göre, Sigarayla Mücadele Derneği Başkanı Dr. Muhammed Rıza Mescidi, nargilede kanser yapıcı maddeler ve karbondioksitin sigaraya göre 2.5 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Sigarayla Mücadele Derneği Başkanı Dr. Muhammed Rıza Mescidi, nargilenin otel, kahvehane ve bazı kültür evlerinde içilmesine izin verilmesinin doğru olmadığını ve Sağlık Bakanlığının bu tür yerlerde nargile içilmesinin önüne geçmesi için adım atması gerektiğini belirtti.

İranda çok yaygın olan meyve aromalı tütünlerin, en kötü tütünlere meyve aroması eklenerek yapıldığını ve bunun da insanlara satıldığını söyleyen Mescidi, sigaranın yol açtığı hastalıkların tedavisi için yılda 100 milyonlarca dolar harcandığını kaydetti.

Mescidi, Sanayi Bakanlığının Marlboro sigarasının üretimine izin vermesini eleştirerek, bunun yerli ve yabancı sektör arasındaki rekabeti artırdığını ve fiyat rekabeti nedeniyle talebi yükselttiğini söyledi. İranlıların yılda 54 milyar sigara tükettiğini söyleyen Mescidi, Sigara üretimi için kullanılan yılda yaklaşık 5.4 milyar metrekare kağıt ders kitabı basımı için kullanılabilir dedi.

Uzmanlara göre, sigaranın zararlarına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesine yönelik geniş çaplı çalışmalara bağlı olarak Avrupa ve Amerikalı sigara içicilerin oranı yüzde 85den yüzde 20lere düşerken, geçen yıllarda gelişmekte olan ülkelerde tam tersine bu oran yüzde 25ten yüzde 80e tırmandı.

Nargile mi Sigara mı Zararlı? başlıklı bu makale 25-10-2010 tarihinden itibaren 5685 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Nargile mi Sigara mı Zararlı?

Sayfayı Paylaş:

Nargile mi Sigara mı Zararlı? için yapılmış yorumlar.
nargilenin zararları
Yazan: Ahmet Özgül - İstanbul
Puan:nargilenin zararları

"Merhabalar, Yazınız için teşekkürler. Farklı ülkelerdeki uygulamaları bilmek önemli. UyumluYasam.com/b blogumuzda nargileyle ilgili yerli ve yabancı uzmanların görüşlerini paylaştığımız bir yazı yayınladık. Sizin yazınızdan da referans vererek istifa ettik. Hem teşekkür etmek hem ilginizi çekebileceğini düşünerek paylaşmak istedik. Ahmet Özgül"
  
Bu yorum 01-01-2011 20:16:55 tarihinde yazılmıştır...

Nargile mi Sigara mı Zararlı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.