reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Migreni Ne Tetikler?

Zayıflama Migreni Ne  Tetikler? konusunu yazdır Migreni Ne  Tetikler? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 30-07-2011 tarihinde saat 13:00:32 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 255 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


ABD'de migren yakınması olan 3 bin 800 kişiyle telefonla görüşmeler yoluyla yapılan araştırma, kişinin kilosu artıkça migren nöbetlerinin sıklığının arttığını ortaya koydu.

Neurology Dergisi'nde yayımlanan araştırmaya katılanlardan yüzde 51.3'ünün normal kiloda, 30.6'sının aşırı kilolu, 10.4?ünün obez, 4.6?sının korkunç derecede obez, yalnızca yüzde 3.1?inin zayıf olduğu belirtildi. Katılımcıların yüzde 65'inin kadın, yaş ortalamasının 38.7 olduğu ifade edilen araştırmada, kilo artışıyla migrenin sıklığı arasında ilişki görüldüğü ifade edildi.

Normal kilodaki katılımcıların yüzde 4.4'ünün ayda 10-15 migren nöbeti geçirdiği, bu oranın aşırı kilolularda yüzde 5.8, obezlerde yüzde 13.6, korkunç derecede obez olan kişilerde yüzde 20.7'ye yükseldiği görüldü. Migrenin şiddeti konusunda da benzer bir bulguya rastlayan araştırmacılar, şiddetli migren nöbeti geçirdiğini ifade eden normal kiloluların oranının yüzde 53 olduğunu, bu oranın aşırı kilolularda yüzde 57?ye, obezlerde yüzde 59?a, korkunç derecede obezlerde yüzde 65?e çıktığı gözlendi. Araştırma, migrenle bağlantılı ışığa ve kokuya aşırı hassasiyetin de fazla kilolarla birlikte artış gösterdiğini ortaya koydu.


Migreni Ne Tetikler? başlıklı bu makale 30-07-2011 tarihinden itibaren 255 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Migreni Ne  Tetikler?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Migreni Ne Tetikler? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.