reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Mide Ameliyatları

Zayıflama Mide Ameliyatları konusunu yazdır Mide Ameliyatları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-08-2011 tarihinde saat 17:02:27 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 30 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Zayıflama yöntemlerinden hiç birinin etkili olmadığı durumlarda uygulanan zayıflama yöntemlerinden mide ameliyatları obeziteye karşı can simidi gibi görülüyor. Oysa ki; hastanın bilinçsizce ameliyat edilmesi ve hızlı tabucu edilmesi can kaybını arttırıyor.

AMERİKAN Mide Cerrahisi ve Metabolizma Topluluğu,
18 yılda yaklaşık 1780 bin obezite hastasını ameliyat ederek kilo verdirmeye çalışmıştır. Uzun dönemde aslında mide veya ince barsak ameliyatları hastalar çok acılı, sancılı ve ruhsal travmalarla kilolarından kurtulmuş. Ancak Amerikan Diyetisyenler Birliği kriterlere uygun olan şişman hastanın kurallara göre ameliyat olup uzun dönemde kilolarını koruyan şişman bireylerinin sayısının da az olduğunu söylüyor.

Birlik, ameliyatın ardından hastalarda yemek yeme bozukluklarının oluşarak kusma, yeniden yeme, mide hacmin küçülmesi uzun vadede ciddi vitamin yetersizliklerinin olduğunu tespit etmiş. Obezite Birliği, şişman bireyin beden kitle indeksi denilen şişmanlığın kriterini belirleyen bu parametrenin en az 40 ve üzerinde olması durumunda ameliyatın uygulanabileceği konusunda uyarıyor. Buna ek olarak şişman birey zayıflama ilacı (zayıflama hapı) ile de kilo veremiyorsa mide veya incebarsak uygun şekilde küçültülüyor veya bant ile bloke edilip hastanın kilo vermesi sağlanıyor. Bunun için hasta bir ay boyunca bilgilendiriliyor ve aynı anda psikoterapiye başlanıyor. Bunlara hazır olduğu hissedilen hasta ameliyata alınıp zorlu süreç başlıyor. Bu kadar yoğun terapi ve düzgün koşullarda ameliyat sonrası bakımın çok kaliteli olmasına rağmen, enfeksiyon ve besin eksiklikleri oluşabiliyor. Dolayısı ile yapılan açıklamalar ışığında zayıflamak amacı ile düşünülen zayıflama yöntemi mide ameliyatlarının çok ciddi düşünülüp doğru yerlerde yapılması gerekmektedir.


Mide Ameliyatları başlıklı bu makale 22-08-2011 tarihinden itibaren 30 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Mide Ameliyatları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Mide Ameliyatları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.