reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Metabolizma Bozuklukları

Zayıflama Metabolizma Bozuklukları konusunu yazdır Metabolizma Bozuklukları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 12-01-2010 tarihinde saat 23:26:16 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1506 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yağların sindirim ve emilimi çeşitli nedenlerle bozulabilir. Bunların en önem­lileri; safra yollarının tıkanması nedeniyle safra yetersizliği, pankreasın Hpaz enzimini yapamayışı ve ince bağırsakta yağın emilim bozukluğu (malabsorbsiyon) hastalıkları ve incebağırsaktaki yapısal değişikliklerdir.

Bu rahatsızlığın ileri şeklinde, dışkı çok miktarda, pis kokulu ve yağlıdır. Dışkı su yüzünde kalır, batmaz. Yağ sindirim ve emilim bozukluğunda diyette yağ kısıtlanır ve sürgün önlenir. Ağır olgularda, diyette yağ olabildiğince kısıt­lanır.

Hastaya, her türlü yağ, yağlı etler, yağlı balık, yağlı kuruyemiş, yağlı ye­mekler, yağda kızartma, mayonez, çikolata, kakao, pasta, börek, zeytin gibi her tür yağ içeren besinler verilmez. Yemeklere yağ konmaz. Birkaç gün yağsız di­yet uygulandıktan sonra, her gün diyete azar azar yağ eklenerek hastaya dokun­mayacak miktara artırılır. Hastaya ilk yağlı besin olarak süt verilir.

Metabolizma Bozuklukları başlıklı bu makale 12-01-2010 tarihinden itibaren 1506 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Metabolizma Bozuklukları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Metabolizma Bozuklukları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.