reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Light Sigara Daha Az Zararlı Değil

Zayıflama Light Sigara Daha Az Zararlı Değil konusunu yazdır Light Sigara Daha Az Zararlı Değil konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 25-10-2010 tarihinde saat 17:24:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1610 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Light Sigara, sigara içmenin neden olduğu sorunlara mucizeyi bir çözüm değildir. Son 30 yıl boyunca, Amerikan sigaralarının ortalama katran ve nikotin miktarı giderek azalmıştır. Görünüşte, bu maddelerdeki azalma iyi bir haberdir ve reklamcıların vurguladıkları ise Light Sigaraların eski, geleneksel sigaralara nazaran daha az tehlikeli olduğudur.

Sigara dumanında, bu maddelerin düzeylerinin azaltmada, katran ve nikotini alan filtre ucun eklenmesi önemli bir adım olmuştur. Katran ve nikotini azaltmak için daha ileri tasfiyeler, geniş ya da şişirilmiş tütün (böylece, sigara başına kullanılan tütün miktarı azalıyor), daha hızlı yanma süresi, daha gözenekli kağıt ve tütün dumanının hayayla karışarak yoğunluğunun azalmasına izin veren havalandırılmış filtreler içeriyordu.

Ancak, önemli olan Light Sigaraların, diğer sigaralarla aynı tütün ve nikotini içerdiği gerçeğidir. Light Sigaralar yalnızca daha az duman çıkarırlar. Buna ek olarak, filtreler, tütün dumanından karbon monoksit ya da diğer gazlı bileşenleri temizlemezler.

Çoğu kişi, nikotin bağımlısı haline geldikleri için sigara içmektedir. Light Sigaralar kullanırken, sigara içen kişiler sigara içme davranışlarını değiştirme eğilimindedirler. Bu kişiler, sigaradan daha sık nefes çeker,dumanı içine çeker ve genelde daha çok sigara içerler. Light Sigara içmeye başladıktan sonra bile eski sigaranıza nazaran aynı derecede hatta daha fazla katran, nikotin ve karbon dioksit alıyor olabilirsiniz.

Light Sigaraların kullanımı, siz bir günde içtiğiniz sigara sayısını artırmasanız bile muhtemelen kanser, amfizem ya da diğer hastalıkların riskini azaltmaz. Ayrıca, normal ve Light Sigara içenler arasında kalp krizi riski açısından hiçbir fark yoktur. Hangi tip sigarayı içerseniz için, kalp krizi riski, ancak sigarayı bırakmanızdan sonra bir yıl içinde azalır.

Her ne kadar sigaranızı hafife çevirdiyseniz bile, akciğer kanseri amfizem, kalp krizi ya da diğer hastalık risklerini azaltma şansınız oldukça azdır. Bu riskleri anlamlı olarak azaltmak için tek açık bir mesaj vardır: sigarayı bırakmak. Light Sigaralar güvenli sigaralar değildirler.

Ayrıca light sigaraların, insan sağlığına daha fazla zarar verdiği öne sürüldü. Light Sigaralarda katran inceltilmiş olduğu için katranın vücuda alınması daha kolay hale geliyor ve light sigara içiminin, katran incelmiş olduğu için dumanın ciğerlere tam dolmasına neden olur.

Light sigara insanların daha fazla sigara içmesine ve daha fazla bağımlı olmasına sebep olabilmektedir. Dumanın tam ciğerlere dolması, katranın zehirleri tam tutamaması gibi olumsuzluklar bir araya gelince, nikotin, arsenik (fare zehiri), likid gaz, DDT (haşere ilacı), tiner, hidrojensiyanür gibi 4 bin değişik zararlı madde de vücuda daha kolay alınıyor” şeklinde konuştu. Korbey, light sigara içimi ile zararlı maddelerin alım oranının, diğer sigaralardaki alım oranından yüzde 50 daha fazla olduğu da ileri sürülmektedir.

Light Sigara Daha Az Zararlı Değil başlıklı bu makale 25-10-2010 tarihinden itibaren 1610 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Light Sigara Daha Az Zararlı Değil

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Light Sigara Daha Az Zararlı Değil Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.