reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kuşkonmazın Faydaları

Zayıflama Kuşkonmazın Faydaları konusunu yazdır Kuşkonmazın Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:33:03 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 244 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kuşkonmaz yüksek miktarda K Vitamini ve potasyum içeren faydalı bir yiyecektir. 1 porsiyon kuşkonmaz bir yetişkinin günlük potasyum ihtiyacının %114 kadarını karşılar. Lif açısından zengin olan kuşkonmaz kötü kolesterolü azaltarak sizi damar ve kalp rahatsızlıklarına karşı korur.

Kuşkonmaz folik asit açısından da zengindir. Günlük folik asit ihtiyacınızın %65 kadarını karşılar. Kuşkonmaz insanların sindiremediği inulin bir enzim içerir. İnulin vücudu enfeksiyonlara ve kötü bakterilere karşı koruyan yararlı bir maddedir.

Bir porsiyon kuşkonmaz 288 mg potasyum ve 19 mg sodyum içerir. Kuşkonmazın içindeki asparagines adlı enzim güçlü bir idrar söktürücüdür.

Kuşkonmaz yüksek miktarda folik asit, potasyum ve K vitamini içerdiği için antikoagülan hastaları yemeden önce doktora danışmalıdır.

Kuşkonmaz içerdiği yüksek orandaki E vitamini ile testosteron hormu üretimini arttırır. Düzenli olarak kuşkonmaz tüketmek erkeklerin cinsel hayatını düzenler. Kuşkonmaz içerdiği Kvitamini ile kemik erimesine karşı savaşır. Kemik erimesi kadınlarda, erkeklere göre %80 daha sık görülür.

1 porsiyon kuşkonmaz 27 kalori ve 4 gr lif içerir. Bu yüzden kuşkonmaz harika bir diyet yemeğidir. Diyet yaparken hazırlayacağınız az yağlı kuşkonmaz yemekleri ile hem bol miktarda besin alıp hem de uzun süre tok kalabilirsiniz.


Kuşkonmazın Faydaları başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 244 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kuşkonmazın Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kuşkonmazın Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.