reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kuru Ot

Zayıflama Kuru Ot konusunu yazdır Kuru Ot konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 23-08-2011 tarihinde saat 15:21:21 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 13 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


KURU OT KESESİ - AĞRILARI AZALTIR


SICAK KURU OT KESESİ, KEMİK, eklem, kas ve bağ dokusu şikayetlerinde. boyun yada sırt ağrılarında ve romatizmada başvurulan geleneksel bir tedavi yöntemi. Kimyasal ağrı kesicilere, yan etkisi az bir alternatif. Kuru ot kesesinin ısıtılmasıyla, çayır çiçekleri yanı sıra brom ile karaçayır gibi çayır otlarının içindeki uçucu maddeler açığa çıkıyor. Eterik yağları ve kumarin derideki kan dolaşımını artırıyor ve gergin kasları gevşetiyor.

Gözlemler ve yapılan anketler de kuru ot kesesinin ağrıyı hafiflettiğine işaret ediyor. Örneğin Kneipp kürü (19. yüzyılda Alman rahip Sebastian Kneipp tarafından geliştirilen, hidroterapi, fitoterapi, egzersiz ve beslenme önerilerinden oluşan tedavi yöntemi) esnasında en az bir kez kuru ot kesesi kullanan 274 romatizma hastasında. Diz veya kalçalarındaki ağrıları azalan hastaların yarıdan fazlası kuru ot kesesinden «çok iyi» sonuç aldıklarını belirtti.

Hekimler
de tedavinin başarısını onayladı. Bu yöntem, Kneipp küründe kullanılan tazyikli su terapisine kıyasla daha etkili oldu.

2006 yılında 1000'i,aşkın hasta üzerinde yapılan bir araştırma, farklı türdeki sıcaklık terapi-
lerinin, etkileri uzun sürmese de sırt ağrılarını hafifletebildiğini gösterdi. Ayrıca egzersizle birleştirildiğinde etkilerinin arttığı gözlendi.

   Uygulama: Buğdaygillerle doldurulmuş pamuklu bir kese yaklaşık 60 derecelik su buharının üzerinde ısıtılır, ağrıyan yere konur ve bir bezle üstü örtülür, iki üç kez yeniden ısıtılabilir.

   Riskler ve yan etkiler: Kuru ot kesesini çok sıcakken vücudunuza değdirmeyin. Romatizma araştırması sırasında bir hastada üçüncü dereceden yanık oluşmuştu Açık yaralar üzerine uygulamayın.
Kuru Ot başlıklı bu makale 23-08-2011 tarihinden itibaren 13 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kuru Ot

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kuru Ot Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.