reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kolesterolü Olan Ne Yememeli?

Zayıflama Kolesterolü Olan Ne Yememeli? konusunu yazdır Kolesterolü Olan Ne Yememeli? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 19:23:43 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 480 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Et, balık, kuru bakla ve yumurta


Kolesterolun neden olduğu sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için az doymuş yağ içeren gıdaları tercih edin. Tavuk ve hindi yerken derisini yemeyin. Morina balığı gibi bazı balıklarda tavuk ve kırmızı etten daha az doymuş yağ bulunur. En az yağ içeren kırmızı ve beyaz et ürünleri bile doymuş yağ içerdiği için tükettiğiniz miktarları azaltın.

Yumurta


Yumurtanın sarı kısmı yüksek oranda kolesterol içerir. Bu yüzden yumurtada en az 213 mg kolesterol bulunur. Kolesterol oranını yükseltmemek için haftada ikiden fazla yumurta sarısı tüketmemeye çalışın. Buna farklı gıdaların (unlu mamuller) üstünde bulunan yumurta sarısı da dahildir.

Koletrol seviyeniz tehlikeli değilse yumurta yemenizde sakınca yoktur.Yumurta beyazında kolesterol bulunmaz. Yumurta kullanmanızı gerektiren tariflerde tüm bir yumurtanın yerine yumurta beyazı kullanabilirsiniz. İki yumurta beyazı bir yumurtaya eşittir.

Süt, yoğurt ve peynir


Peynir ve dondurma gibi süt ürünleri de doymuş yağ ve kolesterol bakımından zengindir. Ancak süt ürünleri vücudumuz için önemli besin kaynaklarıdır.

Artık bir çok markette az yağlı ve %1 yağlı süt bulabilirsiniz. Az yağlı sütler kalsiyum ve diğer besin değerleri açısından normal sütlerle eşit değerlere sahiptir. Aynı şekilde peynir alırken de az yağlı peynirleri tercih edebilirsiniz.

Yağlar


Tereyağı ve margarin gibi katı yağları tüketmekten mümkün olduğunca kaçının.Yağ alırken kanola, mısır, zeytin, fıstık, aspir, susam, soya ve ayçiçeği yağı gibi doymamış yağ oranı yüksek olan sıvı yağları tercih edin.


Kolesterolü Olan Ne Yememeli? başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 480 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kolesterolü Olan Ne Yememeli?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kolesterolü Olan Ne Yememeli? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.