reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir?

Zayıflama Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir? konusunu yazdır Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 15-07-2011 tarihinde saat 15:56:11 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 189 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kirazın Faydaları: Kiraz, çağımızın hastalığı olan strese iyi geliyor.Kiraz sapının faydaları çoktur. Menopoz dönemi rahatsızlıklarında faydalıdır. İdrar söktürücü özelliğinden ötürü kiraz böbreklerin dostudur ,vücudu zehirli maddelerden arındırır. Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlamasından dolayı romatizmal rahatsızlıklara, gut hastalığına, eklem kireçlenmesine ve damar sertliğine iyi gelmektedir. İçeriğinde bulunan kinik asit sayesinde böbreklerin taş ve kum yapmasını önler ve böbreklerde taş kum varsa zamanla döktürür, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olur.

Her derde deva kiraz sapının faydaları


Kiraz sapının faydaları, Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağladığı için dolaylı olarak zayıflamaya da faydalıdır. Kandaki zararlı maddelerin vücuttan atılmasını ve kanın temizlenmesini Sağlar. Yüzde oluşan sivilcelerin yok edilmesine yardımcı olur. Kiraz suyu yüz ve boyuna sürülürse kırışıklıkları giderir ve kırışık oluşumunu engeller. Karaciğerimizin dostu olan kiraz, hastalıklar, aşırı ilaç tüketimi ve zehirlenmeler sonucu zorlanan karaciğerin yükünü hafifleterek iyileşmesine yardımcı oluyor. İçeriğindeki bol fosfor sayesinde sinirleri kuvvetlendiriyor. A vitamini kaynağı olmasından ve karoten içermesinden dolayı gözlerin dostudur. Kiraz ağrıların dindirilmesinde aspirinden daha Faydalıdır.

Kiraz Sapının faydaları: Kiraz sapları
en çok idrar yolları enfeksiyonları için tercih edilmektedir. Kiraz sapı çayı vücuttaki ödemlerin atılmasında da oldukça etkilidir. Kiraz Sapı idrar söktürücü özelliğiyle de bilinmektedir. Eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde kullanılmaktadır. Kirazın sapları idrar söktürücü olarak kullanıldığı gibi bronşite karşı da kullanılmaktadır.

Kirazın, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu, bildirildi.

Kirazın, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu, antioksidan etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kanı sulandırdığı, kaynatılan sapının ise idrar söktürücü özelliği bulunduğu bildirildi…

Kirazın meyve ve sapının ayrı ayrı yararlı olduğunu belirten Çukurova Üniversitesi Diyetisyeni Özgen Arı, ‘’B ve C vitaminleri ile magnezyum ve kalsiyum açısından zengin olan meyvesi, bu vitaminler ve antioksidan etkisiyle soğuk algınlığına iyi geliyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Tüm kanser türlerine karşı direnç sağlıyor. Ayrıca kanı sulandırıcı etkisi var’’ dedi.

Kira sapının faydası : DAMARLARI KORUYOR


Kirazın sapının kurutulduktan sonra kaynatılmasıyla elde edilen çayın da içildiğini ifade eden Arı, şu bilgileri verdi: “30 gram kiraz sapını 1 litre suda 10 dakika kaynatarak hazırlanabilecek bu çayın, yani idrar söktürücü ve bağırsak düzenleyici özelliği bulunuyor. Böbrekleri çalıştırarak, ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor. Böylece romatizma ve gut hastalıkları, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğine karşı olumlu etki yapıyor.’’

UYGUN DOZ ÖNEMLİ

Bitkilerin ilaçların ham maddesi olduğuna dikkati çeken Arı, “Bu nedenle her meyve ve bitki ile bunlardan yapılan çay gibi ürünlerin, ilaçlarda olduğu gibi uygun dozlarda tüketilmesi gerekli. Aksi halde fayda yerine zarar getirebilir. Kirazı ve çayını da böbrek hastalarının dikkatli tüketmesi gerekir''

Dikkat !!!!

Yeni Kiraz sapı ve mısır püskülü formülü
sitemizde yayınlanmıştır bu zayıflama çayı birçok sorunun tedavisinde kullanılmaktadır ve bitkisel olması nedeniyle oldukça faydalıdır


Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir? başlıklı bu makale 15-07-2011 tarihinden itibaren 189 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.